All of Us Are Dead sezon 2 – kiedy premiera? Co wiemy o kontynuacji serialu Netflix? Obsada, fabuła, ciekawostki

Serial All of Us Are Dead przebojem wdarł się na szczyty list przebojów Netflixa w 2022 roku. Przygody grupy uczniów koreańskiego liceum, w którym niespodziewanie wybucha epidemia zombie, znalazły miliony fanów na całym świecie. Jeśli i wy należycie do tego grona i zastanawiacie się, czy powstanie 2. sezon All of Us Are Dead, to jesteście w dobrym miejscu.

O czym opowiada serial All of Us Are Dead?

All of Us Are Dead skupia się na historii grupy licealistów, którzy zostają uwięzieni w szkole opanowanej przez zombie. Tutejsi nieumarli zrywają jednak z klasyką i są wyjątkowo agresywni oraz szybcy. Twórcy serialu sięgnęli do najlepszych dzieł z gatunku i zamiast prostego, krwawego widowiska przygotowali nam wyjątkowe połączenia thrillera, horroru i dramatu. Serial często stawia pytanie, jak my — ludzie, zachowujemy się w ekstremalnych warunkach. Oprócz głównego wątku All of Us Are Dead jest wypełnione pomniejszymi, w większości poruszającymi, historiami poszczególnych bohaterów.

Pierwszy sezon All of Us Are Dead liczył 12 odcinków i został oparty na komiksie internetowy o tym samym tytule. Niestety, komiks prezentuje nam zamkniętą historię i w całości opowiedział ją pierwszy sezon serialu. Czy zatem możemy liczyć nowe odcinki All of Us Are Dead?

Kadr z All of Us Are Dead

All of Us Are Dead sezon 2 – czy powstanie? Kiedy premiera?

Po zaskakującym sukcesie All of Us Are Dead, Netflix praktycznie nie miał wyboru i już oficjalnie możemy potwierdzić, że All of Us Are Dead sezon 2 zmierza na platformę streamingowego giganta. Kiedy nastąpi premiera 2. sezonu? Tego niestety nie wiemy. Możemy jednak pozwolić sobie na trochę spekulacji.

Z dotychczasowych informacji wynika, że ekipa filmowa nie weszła jeszcze na plan. Ostatnia wypowiedź reżysera All of Us Are Dead — Lee Jae-kyo, z wrześnie 2023 roku, sugerowała, że “niebawem” zaczną się zdjęcia do nowych odcinków. Do tej pory jednak wciąż nie otrzymaliśmy potwierdzenia. Co to może oznaczać? Jeśli produkcja 2. sezonu All of Us Are Dead wciąż nie ruszyła pełną parą, to są znikoma szanse na to, aby premiera serialu odbyła się w 2024 roku.

Czy 2. sezon All of Us Are Dead ma już trailer?

Do tej pory Netflix zaprezentował jedynie krótki teaser zapowiadający 2. sezon serialu. Na pełnoprawny trailer będziemy musieli jeszcze poczekać.

All of Us Are Dead sezon 2 – obsada. Kto powróci w nowych odcinkach

Chcąc uniknąć spoilerów, zdradzę jedynie, że nie wszyscy aktorzy z pierwszego sezonu pojawią się w nowych odcinkach. Netflix potwierdził już jednak część obsady i tym samym możemy zdradzić, że w 2. sezonie All of Us Are Dead możemy spodziewać się:

  • Cho Yi-hyun jako Nam-ra
  • Park Ji-hu jako On-jo
  • Im Jae-hyuk jako Dae-su
  • Park Solomon jako Su-hyeok
  • Ha Seung-ri jako Ha-ri
  • Bo-yoon jako Hyo-ryung
  • Lee Eun-saem jako Mi-jin
  • Yoon Chan-young jako Lee Cheong-san

All of Us Are Dead sezon 2 – czego możemy się spodziewać? Fabuła i teorie

Jak już wspomniałem, pierwszy sezon All of Us Are Dead został oparty na komiksie internetowym. Twórcy wykorzystali już jednak w całości oryginalny scenariusz, co oznacza, że historia 2. sezonu jest tworzona całkowicie od podstaw. Co ciekawe, główny twórca serialu — Lee Jae-kyoo, miał chyba od samego początku nadzieje na kontynuacje, bowiem w jednym z wywiadów przyznał, że tak modyfikował oryginalny materiał i tworzył narrację, aby ta mogła zostać rozbudowana i kontynuowana w 2. sezonie.

Wiele miejsc, wydarzeń i scen zostało celowo tak stworzonych, aby rozwinąć historię w dodatkowym sezonie — Lee Jae-kyoo.

Lee Jae-kyoo przyznał, że ma już pewien zarys fabuły w głowie i tym razem ma nadzieję opowiedzieć historię z nieco innej, niespotykanej perspektywy. Z perspektywy zombie.

Jeśli pierwszy sezon można uznać za przedstawiający przetrwanie ludzkości, to kolejny może opowiadać o przetrwaniu zombie. Mam nadzieję, że uda mi się to zaprezentować widzom w kolejnym sezonie All of Us Are Dead — Lee Jae-kyoo.

Możemy zatem śmiało spodziewać się nie tylko powrotu znanych nam postaci, ale również wielu nowych twarzy w 2. sezonie All of Us Are Dead.