Forst sezon 2 – o czym może opowiadać kolejny sezon serialu Netflixa?

Sprawdzam, o czym może być kolejny sezon serialu Forst od Netflix.

Pierwszy sezon serialu Forst zadebiutował na platformie Netflix 11 stycznia 2024 roku. Praktycznie od razu produkcja trafiła na listę TOP10 najchętniej oglądanych seriali w naszym kraju. Wiele osób zastanawia się, czy powstanie kolejny sezon. Tego aktualnie nie wiadomo, jednak możemy spekulować, o czym będzie, jeśli zostanie zamówiony.

O czym jest serial Forst?

Serial Forst powstał na podstawie dwóch powieści autorstwa Remigiusza Mroza. Chodzi dokładnie o tytuły Ekspozycja oraz Przewieszenie. Akcja toczy się w samym sercu Tatr. W momencie, kiedy na Giewoncie zostają znalezione zwłoki, rozpoczyna się jedna z najbardziej tajemniczych spraw, z którymi muszą sobie poradzić policjanci z Podhala. Jednym z nich jest komisarz Forst, który mimo wielu przeciwności zrobi wszystko, aby odkryć prawdę. Pomaga mu w tym lokalna dziennikarka. Okazuje się, że korzenie sprawy sięgają czasów II wojny światowej.

O czym może być 2 sezon?

Seria opowiadająca historię komisarza Forsta składa się łącznie z 8 książek. Przy pierwszym sezonie twórcy wykorzystali fabułę dwóch pierwszych tomów. Bardzo możliwe, że jeśli Netflix zdecyduje się na stworzenie kontynuacji, 2 sezon skupi się na dalszych wydarzeniach. Kolejnymi książkami w kolejce jest Trawers oraz Deniwelacja.

Trawers ponownie skupia się wokół wydarzeń rozgrywających się u podnóża Tatr. Do miasta trafia grupa uchodźców, która ma spędzić tutaj tylko 3 dni, w oczekiwaniu na wyznaczenie stałego miejsca pobytu. W międzyczasie jednak dochodzi do zabójstwa, które jest niezwykle podobne do tego, co robiła Bestia z Giewontu. Tym razem jednak policjanci znajdują syryjską monetę, przez co podejrzenia skierowane są w stronę wspomnianej wcześniej grupy. W tym samym czasie Wiktor Forst zaczyna się powoli przyzwyczajać do więziennej rzeczywistości. Jednak nie na długo…

Kadr z serialu Forst

Ponieważ kolejny tom powieści opowiada o tym, że w okolicach Giewontu odnaleziono zwłoki grupy kobiet, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Co ważne, nikt nie zgłaszał wcześniej żadnych zaginięć w tej okolicy. Wszyscy wokół podejrzewają, że w regionie grasuje seryjny zabójca. Co do Forsta, wszyscy zastanawiają się, gdzie się aktualnie znajduje, ponieważ od roku ślad po nim zaginął.

Twórcy w tym przypadku mogą ponownie sięgnąć po dwa tomy i w jakiś sposób je połączyć, jednak nieco odmienna tematyka pozwala sądzić, że jednak fabuła skupi się na jednym z tych tematów. Na oficjalne informacje przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.