Palworld – game pass, premiera. Sprawdź, co wiemy o “Pokemonach ze spluwami”

W jednym miejscu zbieram najważniejsze informacje na temat gry Palworld.

Lubisz Pokemony i survivalowe gry z elementami RPG akcji? Ten tytuł jest dla ciebie. Już wkrótce będzie dostępny w ramach wczesnego dostępu na konsolach Xbox oraz PC. Sprawdź najważniejsze informacje na temat produkcji.

O czym jest Palworld?

Akcja gry toczy się w fikcyjnym świecie, w którym ludzie żyją wraz ze stworzeniami nazywanymi Pale, które przypominają słynne Pokemony. Podczas rozgrywki wcielamy się w bohatera, który przemierza świat i łapie wspomniane wcześniej stworki. Tylko od nas zależy, w jaki sposób chcemy je wykorzystać. Czy żyć z nimi w przyjacielskich stosunkach, czy eksploatować do granic możliwości, wykorzystując ich unikalne moce do własnych celów.

Rozgrywka

Rozgrywkę w Palworld obserwujemy zza pleców głównego bohatera. Twórcy oddają nam do dyspozycji duży otwarty świat, który jest podzielony na poszczególne regiony. Różnią się one od siebie ze względu na krajobraz. Trafimy do lasów, w góry, ale także na pustynne czy nadbrzeżne lokacje.

Podczas podróży będziemy zbierać Pale, czyli małe stworki przypominające Pokemony. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi mocami i umiejętnościami. Będziemy mogli je wykorzystywać do budowania kolejnych konstrukcji w naszym obozie, uprawy roli, szybkiego przemieszczania się po świecie czy obrony przed różnorodnymi niebezpieczeństwami. Wraz z upływem czasu będziemy mogli rozwijać swoich podopiecznych, a także krzyżować ich między sobą, tworząc zupełnie nowe gatunki i odmiany.

Rozgrywka jest mocno nastawiona na survival oraz przeżycie w niebezpiecznym świecie, a to wszystko przy pomocy Pali. Sporą rolę odkrywają także kwestie związane z elementami RPG, takimi jak np. rozwijanie naszych podopiecznych.

Premiera

Gra Palworld zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S 19 stycznia 2024 roku. Od dnia premiery gra będzie dostępna w ramach Xbox Game Pass.