Tego o All of Us Are Dead nie wiedziałeś. Pierwowzór serialu na Netflix możesz przeczytać i obejrzeć za darmo

Południowokoreański serial Netflixa — All of Us Are Dead szturmem podbił platformę w 2022 roku. W oczekiwaniu na 2. sezon warto zapoznać się z oryginalnym dziełem, na którego bazie powstało widowisko. Szczególnie że całość jest dostępna w sieci.

All of Us Are Dead — internetowe początki

Serial All of Us Are Dead zadebiutował na Netflix 28 stycznia 2022 roku. Po zaledwie 30 dniach od debiutu widzowie spędzili na jego oglądaniu 474,26 mln godzin. Zmagania grupki licealistów w szkole owładniętej przez zombie rozkochały w sobie widzów na całym świecie. Nic zatem dziwnego, że Netflix zlecił już prace nad 2. sezonem serialu.

Skąd jednak tak niecodzienny pomysł na serial? Okazuje się, że wszystko zawdzięczamy jednej osobie, a jest nią Joo Dong-geun, który w latach 2009 – 2011 stworzył i opublikował komiks internetowy All of Us Are Dead. Południowokoreański artysta podzielił całą historię na 130 odcinków. Oczywiście twórcy serialu zmodyfikowali i nieco rozbudowali poszczególne wątki, jednak cały rdzeń fabuły powstał na bazie komiksu Joo Dong-geuna.

All of Us Are Dead komiks

Komiks All of Us Are Dead można przeczytać za darmo

Jeśli jesteście ciekawi czym i jak bardzo różni się oryginał od serialu All of Us Are Dead, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przekonać się o tym samemu. Joo Dong-geun bowiem udostępnił cały swój komiks w sieci, gdzie możecie go przeczytać za darmo, m.in. na stronie webtoons.com lub w aplikacji Webtoon w sklepie Google Play. Pierwsze 9 epizodów może przeczytać od razu, a kolejne odblokowywać za darmo każdego kolejnego dnia. W aplikacji Webtoon użytkownicy mogą otrzymać bowiem codziennie dostep do 4 epizodów dowolnego komiksu za darmo. Jeden jest przyznawany automatycznie, a trzy kolejne można odblokować, oglądając krótkie reklamy.

Co ciekawe, autor oryginału definitywnie zamknął swoją historię, która została już w pełni wykorzystana przez twórców serialu. Scenariusz, zapowiedzianego już, 2. sezonu All of Us Are Dead będzie zatem tworzony całkowicie od podstaw. Jak mocno wpłynie to na jakość serialu? O tym przekonamy się najwcześniej pod koniec 2024 roku. Według najbardziej optymistycznych założeń, to właśnie wtedy mają zadebiutować nowe odcinki serialu. Obecnie bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że All of Us Are Dead 2 pojawi się na Netflix dopiero w 2025 roku.