Zdradzono premierę Nintendo Switch 2? Nowa konsola zadebiutuje szybciej niż się spodziewaliśmy

Jeden z wiodących producentów audio przez pomyłkę ujawnił datę premiery Nintendo Switch 2.

Altec Lansing to firma zajmująca się produkcją głośników i słuchawek od 1927 roku. Ten doświadczony producent właśnie ogłosił, że nabył licencję do kultowego oprogramowania dla graczy — GameShark, i zamierza je przywrócić do życia, tym razem pod nazwą AI Shark. Co to ma wspólnego z premierą Nintendo Switch 2 zapytacie? Już śpieszę z odpowiedzią.

Konsola Nintendo Switch 2 z szybką premierą?

W oficjalnym komunikacie prasowym zapowiadającym premierę AI Shark znalazła się dość poważna wzmianka o Nintendo Switch 2. Producent audio ujawnił bowiem, że debiut AI Shark zbiegnie się w czasie z premierą Nintendo Switch 2 we wrześniu 2024 r.

Nintendo Switch OLED

Co ciekawe, już w kilka godzin po wywołaniu zamieszania swoją publikacją firma Altec Lansing sprostowała, że informacje na temat premiery konsoli Switch 2 nie pochodzą z oficjalnych źródeł i są jedynie ich przypuszczeniami. Dodatkowo firma usunęła już wzmianki o sprzęcie japońskiego producenta ze swojego oficjalnego komunikatu zapowiadającego AI Shark.

Warto jednak podkreślić, że już wcześniej wielu ekspertów branżowych sugerowało, iż do premiery Nintendo Switch 2 dojdzie w 2. połowie 2024 roku. Piers Harding-Rolls, analityk branżowy z firmy Ampere, stwierdził, że premiera konsoli nowej generacji od Nintendo odbędzie się w 2024 roku. Nieco bardziej precyzyjną datę premiery następcy Nintendo Switch podał serwis VGC, według którego do premiery konsoli dojdzie w 2. połowie roku.

Z kolei leaster Nash Weedle ujawnił, że dotarł do informacji, według których twórcy gier już teraz mogą korzystać z deweloperskich zestawów nowej konsoli japońskiego producenta. Wśród nich ma być m.in. studio MercurySteam — autorzy bardzo udanego Metroid Dread. Możliwe, zatem, że informacje przedstawione przez Altec Lansing wcale nie były błędne.