To już dzisiaj! Sprawdź kiedy i gdzie oglądać największy pokaz gier na konsole Xbox Series X/S — Xbox Developer Direct 2024

Microsoft zapowiedział drugą edycję wydarzenia Xbox Developer Direct. Kiedy i gdzie oglądać transmisję? Jakie gry zobaczymy? Czy czekają na nas jakieś niespodzianki? Sprawdźcie, co udało mi się ustalić.

Kiedy i gdzie oglądać Xbox Developer Direct 2024

Xbox Developer Direct 2024 odbędzie się 18 styczna o godzinie 21:00. Transmisję na żywo z wydarzenia możecie obejrzeć m.in. na:

Tuż po oficjalnym zakończeniu Xbox Developer Direct 2024 odbędzie się dodatkowy pokaz (o godzinie 22:00), który skupiony będzie na grze The Elder Scrolls Online i kolejnym jej rozdziale zaplanowanym na 2024 rok. Transmisję z tego wydarzenie będziecie mogli obejrzeć na:

Jakie gry zobaczymy podczas Xbox Developer Direct 2024

Microsoft ujawnił już, że podczas Xbox Developer Direct 2024 zobaczymy nowe materiały z czterech gier, a będą to:

  • Senua’s Saga: Hellblade II
  • Avowed
  • Ara: History Untold
  • Indiana Jones

Senua’s Saga: Hellblade II to długooczekiwana kontynuacja przygodowej gry akcji Hellblade: Senua’s Sacrifice od studia Ninja Theory. Oprócz pokazu z rozgrywki możemy się spodziewać ujawnienia konkretnej daty premiery. Microsoft już wcześniej zapowiadał, że gra trafi do nas w 2024 roku. Co więcej, do sieci wyciekłą rzekoma data debiutu Senua’s Saga: Hellblade II, który miałby nastąpić już 21 maja 2024. Czy tak będzie w rzeczywistości przekonamy się już niebawem.

Avowed to propozycja dla fanów RPG. Za produkcje tytułu odpowiadają mistrzowie gatunku, czyli studio Obisidan Entertainment. Avowed to pierwszoosobowa gra fabularna z rozbudowanym systemem walki, która dzieje się w tym samym świecie co znakomite Pillars of Eternity. Oprócz nowych informacji na temat rozgrywki z całą pewnością poznamy także datę premiery gry. Więcej o Avowed możecie przeczytać w naszym oddzielnym artykule.

Avowed walka

Ara: History Untold to dzieło Oxide Games — studia założonego przez weteranów gatunku strategii i twórców klasycznych tytułów strategicznych, w tym Civilization V. Możemy liczyć na nowy gameplay oraz choćby przybliżoną datę premiery ich nadchodzącej historycznej gry strategicznej.

Indiana Jones od Machine Games (twórców m.in. Wolfenstein: The New Order) to gra, która najmocniej rozpala naszą wyobraźnię. Tak naprawdę nic nie wiemy na jej temat. Podczas Xbox Developer Direct 2024 będziemy mieli zatem okazję po raz pierwszy zobaczyć grę w akcji. Szczególnie że potwierdzono już, iż zobaczymy jej pierwszy gameplay trailer.

Spekuluje się, że Microsoft trzyma na Xbox Developer Direct 2024 jeszcze przynajmniej jedną niespodziankę. Co nią będzie? Tego nie wiemy, ale przypomnijmy, że w zeszłym roku ujawniono podczas wydarzenia Hi-Fi Rush i gra od razu trafiła do sprzedaży.