Co oglądać w Halloween na HBO Max? Sprawdź moje propozycje

Horrory w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością, a serwisy streamingowe wręcz pękają w szwach od tego typu produkcji. Szukasz najciekawszych filmów i seriali dostępnych na HBO Max? Zastanawiasz się, co warto obejrzeć w Halloween?

Horror to gatunek, który wiele lat temu cieszył się ogromną popularnością. Później odszedł nieco w cień i uważany był za coś gorszego, jednak w ostatnich latach ponownie wraca na szczyt. Filmowcy wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowych sposobów na wystraszenie widzów. Serwisy takie jak HBO Max są doskonałym miejscem, w którym możemy obejrzeć mnóstwo świetnych filmów i seriali, które na długo po seansie pozostaną jeszcze w pamięci. Wybrałem 10, moim zdaniem najlepszych horrorów, dostępnych na tej platformie streamingowej.

Zakonnica 2

Akcja filmu Zakonnica 2 toczy się na 5 lat po wydarzeniach z 1 części. Siostra Irene żyje w klasztorze, z dala od świata zewnętrznego. Władze Watykanu poprosiły ją jednak o kolejną przysługę, kiedy w kościołach zaczyna dochodzić do makabrycznych zbrodni z udziałem duchownych. Podejrzenia ponownie padają na demona Valaka. Zadaniem Irene jest poznanie jego motywów i wysłanie ponownie do piekła.

Martwe Zło: Przebudzenie

Evil Dead: Przebudzenie to kolejna odsłona kultowej serii Martwe Zło. Tym razem akcja przenosi się z lasu w sam środek miasta. Poznamy tutaj historię dwóch sióstr, które nie żyły do tej pory ze sobą najlepiej. Podczas spotkania dochodzi do przejęcia kontroli nad jedną z nich, przez demoniczne siły, które wróciły do świata żywych. To wszystko za sprawą tajemniczej księgi i nagranego jej przekładu na płytach winylowych.

X

Film X opowiada historię grupy filmowców, którzy postanawiają wyjechać do położonego na uboczu domu w Teksasie. Co planują tam robić? Nakręcić swój nowy film. Nie jest to jednak zwyczajny obraz, ponieważ chcą zabłysnąć w branży porno. Na miejscu okazuje się, że ich największym wyzwaniem będzie walka o własne życie. Film został stworzony w klimacie USA lat 70-tych. W roli głównej występuje Jenna Ortega, którą możesz znać z doskonałego występu w serialu Wednesday.

Obecność 3: Na rozkaz diabła

Obecność to zdecydowanie najbardziej rozbudowane i ciekawe uniwersum, jeśli chodzi o horrory. Trzecia część głównej serii opowiada o śledztwie w sprawie brutalnego morderstwa. Początkowo wszystko wydaje się być jasne, jednak podejrzany zaczyna twierdzić, że działał pod wpływem demona. Badaniem sprawy zajmuje się najsłynniejsza para amerykańskich demonologów, czyli Ed i Lorraine Warren. Film powstał na bazie prawdziwych wydarzeń.

Lśnienie

Lśnienie to kultowy film, który powstał na podstawie powieści niekwestionowanego mistrza horroru, Stephena Kinga. Poznamy tutaj historię Jacka Torrance’a, który postanawia podjąć się posady dozorcy w położonym na uboczu hotelu. Kiedy śnieg odcina go wraz z rodziną od świata, w budynku zaczynają się dziać dziwne rzeczy, przez co nasz bohater popada w obłęd. W takiej sytuacji nawet jego rodzina nie jest bezpieczna.

Umma

Amanda wraz z córką mieszka na amerykańskiej prowincji. Wiedzie tam spokojne życie z dala od wszelkich trosk i problemów. Wszystko jednak zmienia się, kiedy z Korei otrzymuje przesyłkę, w której znajdują się prochy jej matki. Wraz z nimi wracają demony przeszłości, z którymi kobieta musi sobie poradzić, aby nie zniszczyć życia sobie i swojej rodzinie. Umma to przerażający film, w którym czuć klimat azjatyckiego kina grozy.

The Last of Us

The Last of Us to serial, który powstał na podstawie bestsellerowej gry o tym samym tytule. Poznajemy tutaj historię Ellie i Joela, którzy przemierzają USA w drodze do laboratorium naukowego. Ich droga jednak będzie bardzo trudna, ponieważ świat stanął na krawędzi zagłady przez zarazę, która zmienia ludzi w krwiożercze bestie.

30 srebrników

30 srebrników to kolejny serial w naszym zestawieniu. Poznamy tutaj historię Vergara, księdza, który sprzymierza się ze swoim, wydawałoby się, największym wrogiem — Diabłem. Ten wymusza na nim odnalezienie jednego z 30 srebrników, za które Judasz zdradził Jezusa.

Nie oddychaj

Grupa nastolatków wpada na plan idealny. Postanawiają włamać się do domu niewidomego mężczyzny. Okazuje się jednak, że to weteran wojskowy, którego instynkt przetrwania jest niezwykle silny. Bardzo szybko łowcy stają się zwierzyną. Na platformie HBO Max dostępne są dwie części filmu Nie oddychaj.

Castle Rock

Castle Rock to fikcyjne miasteczko w stanie Maine w USA. Zostało ono stworzone i wiele razy wykorzystywane w swoich powieściach przez Stephena Kinga. To właśnie ono jest centrum wydarzeń w serialu, a opowieść łączy w sobie wątki i motywy znane z książek mistrza horroru.

Martwe zło

Martwe zło z 1981 roku to jeden z najbardziej kultowych horrorów w historii. Co prawda w dzisiejszych czasach bardziej przypomina krwawą komedię, jednak jest to dzieło, które po prostu trzeba znać. Poznamy tutaj historię grupy młodych ludzi, którzy postanawiają wypocząć w domku w środku lasu. W nocy nieświadomie za pomocą tajemniczej księgi przywołują pradawne zło. Czy komukolwiek uda się ujść z życiem?

Blair Witch Project

Blair Witch Project to jeden z tych filmów, od których zaczęła się moja przygoda z horrorem. Jest to produkcja stworzona w stylu found footage, gdzie całą opowieść poznajemy na podstawie znalezionych nagrań. Przedstawiono tutaj historię grupy studentów, którzy wyruszyli w podróż do lasu w poszukiwaniu tajemniczej wiedźmy. Gdyby nie Blair Witch Project, być może nigdy nie otrzymalibyśmy takich filmów jak Paranormal Activity czy REC.

Zobacz też, jakie horrory możesz obejrzeć na platformie Netflix.