Tales of the Jedi sezon 2 – kiedy premiera na Disney Plus? Kogo zobaczymy w nowych odcinkach? Sprawdź, co wiemy o serialu w uniwersum Star Wars

Wiemy już, że serial Tales of the Jedi powróci na Disney Plus w 2024 roku z 2. sezonem. Co o nim wiemy? Oto wszystko, co udało mi się ustalić.

Tales of the Jedi to wyjątkowy serial stworzony przez Dave’a Filoniego — obecnie jednego z najważniejszych twórców związanych z Gwiezdnymi wojnami. Opowieści Jedi to zbiór krótkich filmów animowanych przedstawiających nam losy słynnych Jedi. Pierwszy sezon, podzielony na sześć odcinków, skupiał się na losach Dooku (zwany również Hrabią Dooku bądź Darth Tyranusem) oraz Ahsoki.

W kwietniu 2023 roku, podczas Star Wars Celebration Europe 2023, Dave Filoni potwierdził, że powstanie drugi sezon Tales of the Jedi.

Tales of the Jedi było tak zabawne za pierwszym razem, że postanowiłem zrobić kolejne — Dave Filoni.

Co wiemy o kolejnej części tego wyjątkowego serialu? Zapraszam do lektury.

Tales of the Jedi sezon 2 – kiedy premiera na Disney Plus?

Tales of the Jedi podobnie jak pozostałe seriale Star Wars zaplanowane na 2024 rok nie mają jeszcze konkretnej daty premiery. Wciąż wiemy jedynie, że serial ukaże się w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Spekuluje się jednak, że premiera Tales of the Jedi mogłaby się odbyć w październiku 2024 roku bądź w jego pierwszej połowie. Skąd te rozbieżności?

Disney znany jest z tego, że unika jednoczesnych premier swoich produkcji z tego samego uniwersum. W 2024 roku zobaczymy jeszcze 3 inne seriale Star Wars, co pozwala nam przypuszczać, że ich premiery planowane są mniej więcej po jednej na każdy kwartał przyszłego roku. W przypadku premiery 2. sezonu Tales of the Jedi wiele zależy zatem od debiutów innych Gwiezdnowojennych produkcji.

Czy jest już dostępny trailer 2. sezonu serialu Tales of the Jedi?

Trailer 2. sezonu Tales of the Jedi nie został jeszcze publicznie udostępniony. Na jego debiut najprawdopodobniej będziemy musieli poczekać do pierwszego kwartału 2024 roku.

Kogo zobaczymy w 2. sezonie Tales of the Jedi?

Jak już wspomniałem, głównymi bohaterami pierwszego sezonu Tales of the Jedi byli Ahsoka i Dooku. Oczywiście w serialu pojawiło się również kilku innych słynnych Jedi, jak choćby Qui-Gon Jinn czy Mace Windu, jednak byli oni jedynie postaciami pobocznymi. Niestety Dave Filoni wciąż nie ujawnił, wokół kogo skupiać się będzie akcja 2. sezonu Tales of the Jedi. Ja jednak mam kilku swoich faworytów.

Obi-Wan Kenobi

Jeden z najsłynniejszych znanych nam Jedi, który odegrał kluczową rolę w filmowej sadze. Choć mogłoby się wydawać, że wiemy o nim wiele, to tak naprawdę nigdy nie mieliśmy okazji dobrze się przyjrzeć jego historii z czasów gdy był padawanem, a działo się tam naprawdę sporo. Obi-Wan nawet był gotów porzucić zakon Jedi dla pewnej kobiety.

Plo Koon

Mistrz Jedi i ulubieniec Filoniego, o którym wiemy bardzo niewiele. Ciekawie byłoby zobaczyć jednego z najmądrzejszych i najspokojniejszych mistrzów Jedi za czasów kiedy ten był padawanem bądź rycerzem Jedi.

Mace Windu

Mace Windu pojawił się już w Tales of the Jedi, jednak ten słynny mistrz zasługuje na to, aby otrzymać historię całkowicie mu poświęconą. Szczególnie że to wyjątkowo potężny Jedi o dość skomplikowanym charakterze.

Tarre Vizsla

Nieco mniej oczywista kandydatura — Tarre Vizsla, czyli pierwszy Mandalorianin, który został Jedi. To właśnie on stworzył Mroczny Miecz (Darksaber), który pojawia się choćby w serialu The Mandalorian i o którego zabiegają wszyscy Mandalorianie. Tarre Vizsla żył co prawda na około 1000 lat przed wydarzeniami z filmowej sagi Star Wars, jednak możliwość zapoznania się z historią tak ważnej dla całego uniwersum postaci byłaby dla fanów nie lada gratką.

Asajj Ventress

Niewolnica, Jedi, Sith, Siostra Nocy — Asajj Ventress, nosiła wiele przydomków. To jedna z najbardziej barwnych, wrażliwych na moc postaci w Gwiezdnych wojnach. Choć sympatycy serialu Star Wars: Wojny klonów mogli ją spotkać już wielokrotnie, to jest to bohaterka, która zdecydowanie zasłużyła na to, aby opowiedzieć jej historię dokładnie od początku do końca.

To już wszystkie informacje, jakie udało mi się zebrać na temat 2. sezonu serialu Tales of the Jedi. Możecie być jednak, że gdy tylko pojawią się nowe informacje, to zaktualizuje powyższy artykuł.