Squid Game Wyzwanie — kiedy premiera na Netflix? Sprawdź, co wiemy o kontrowersyjnym reality show na podstawie popularnego serialu

Squid Game to jeden z najpopularniejszych seriali w historii platformy Netflix. Nic zatem dziwnego, że streamingowy gigant postanowił rozwinąć swoje uniwersum poza seriale aktorskie. Najlepszym tego przykładem jest premiera wyjątkowego reality show — Squid Game Wyzwanie.

O co chodzi w Squid Game Wyzwanie?

Squid Game Wyzwanie to program typu reality, mocno inspirowany serialowym turniejem, w którym to uczestnicy walczyli o ogromne pieniądze, jednak na szali musieli postawić swoje życie. Ostatecznie tylko jedna osoba mogła przeżyć i zgarnąć finałową nagrodę.

Oczywiście w Squid Game Wyzwanie nikt o swoje życie nie będzie musiał się martwić, ale już o pieniądze i owszem. Każdy uczestnik otrzymuje 10 tysięcy dolarów na start. W sumie do rywalizacji przystąpi 456 zawodników, co oznacza, że łączna wygrana wyniesie rekordowe 4,56 miliona dolarów. Każdy zawodnik, który nie podoła próbom, odpada, dorzucając swoje 100 tysięcy do puli dla ostatecznego, jedynego zwycięzcy.

Squid Game wyzwanie lalka z serialu

Podobnie jak w serialu Squid Game, tak i w Wyzwaniu uczestnicy będą rywalizować w grach i zabawach dla dzieci. Twórcy widowiska potwierdzili już, że zobaczymy kilka “zawodów” z serialu, jak i sporo dodatkowych atrakcji i niespodzianek.

Jakie gry i zabawy zobaczymy w Squid Game Wyzwanie?

Twórcy Wyzwania nie ukrywają, że mocno bazują na serialu Squid Game, co to oznacza? Między innymi powrót najbardziej znanych gier, w jakich przyszło rywalizować uczestnikom serialu. Potwierdzono już, że w reality show powrócą 4 zabawy doskonale znane fanom Squid Game, o które dokładnie chodzi?

  • Światło zielone, światło czerwone
  • Figury w ciasteczkach
  • Gra w kulki
  • Szklany most

Śmiało możemy również założyć, że w wielkim finale powróci tradycyjna koreańska zabawa dla dzieci, od której nazwę zapożyczył serial. Oznacza to tym samym, że w reality show Netflixa zobaczymy 5 zupełnie nowych gier.

Najbardziej kontrowersyjne reality show w historii Netflixa?

Jeszcze przed premierą Squid Game Wyzwanie wywołało spore kontrowersje. Co ciekawe, nie chodzi o samą formułę reality, a o jego realizację. Do sieci trafiły anonimowe wypowiedzi uczestników programu, którzy zwracają uwagę na wręcz nieludzkie warunki na planie.

Z opublikowanych informacji mogliśmy się dowiedzieć, że zawodnicy regularnie wystawiani byli na niskie temperatury, mieli również przez długi czas nie otrzymywać jedzenia. Wiele osób nie wytrzymywało długo w takich warunkach i wielokrotnie potrzebna była pomoc medyczna. Obsługa programu zakazywała również uczestnikom kontaktować się ze sobą, a na plan byli przewożeni w środku nocy z punktu oddalonego o dwie godziny jazdy.

Netflix ustosunkował się do tych zarzutów, twierdząc jednak jedynie, że na planie Squid Game Wyzwanie nikt nie otrzymał poważnych obrażeń. Trzeba przyznać, że nie rozwiało to kontrowersji, które już teraz narosły wokół reality.

Squid Game Wyzwanie — kiedy premiera?

Nowe reality show Netflixa ma nam umilić czas oczekiwania na 2. sezon serialu. Jeśli jesteście ciekawi, jak sprawdzą się uczestnicy tego niecodziennego widowiska, to nie będziecie musieli długo czekać. Premiera Squid Game Wyzwanie została zaplanowana na 22 listopada 2023 r.

Squid Game Wyzwanie — ile odcinków będzie liczyło reality?

Wiemy już, że najnowsze reality show Netflixa zostało zaplanowane na 10 odcinków, jednak nie wszystkie zobaczymy jednego dnia. Netflix coraz częściej zrywa z ideą binge-watchingu, co oznacza, że w dniu premiery Wyzwania nie zobaczymy wszystkich odcinków. Harmongoram transmisji reality został bowiem podzielony, aż na trzy części.

W dniu premiery – 22 listopada, zobaczymy 5. pierwszych odcinków o następujących tytułach:

  1. Światło zielone, światło czerwone
  2. Mężczyzna z parasolem
  3. Wojna
  4. Nie ma dokąd uciec
  5. Cukierek albo psikus

Kolejne cztery odcinki (6-9) zostaną udostępnione na Netflix 29 listopada 2023. Natomiast wielki finał odbędzie się dokładnie 6 grudnia.