Spider-Man 2 – czy będzie na PC?

Sprawdź, czy najnowszy Spider-Man 2 będzie dostępny na PC.

Już jutro wielka premiera gry Spider-Man 2 od Insomniac Games. W odróżnieniu od 1 części oraz dodatku, tym razem podczas rozgrywki będziemy mogli sterować dwoma bohaterami. Głównymi postaciami w “dwójce” będzie zarówno Peter Parker jak i Miles Morales.

Jeśli chodzi o fabułę, ta ze względu na przeplatającą się opowieść dwóch “pajączków” zapowiada się wyśmienicie. Co więcej, pojawi się także Venom, co jeszcze bardziej dodaje pikanterii. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, twórcy raczej nie silili się na rewolucję. Postanowili jeszcze bardziej ulepszyć to, co było dostępne w “jedynce” i jak możemy zobaczyć po recenzjach, udało im się to.

Wiele osób zastanawia się także, czy gra Spider-Man 2 pojawi się na PC.

Czy Spider-Man 2 będzie na PC?

Nie. Przynajmniej przez dłuższy czas od premiery. Gra od dnia debiutu będzie dostępna wyłącznie na konsolach nowej generacji od Sony, czyli PS5. Ominie nawet poczciwą PS4. Możemy się jednak spodziewać, że za jakiś czas twórcy udostępnią wersję przeznaczoną dla komputerów osobistych. W ostatnim czasie jest to już swego rodzaju tradycja.

Przypomnijmy, że zarówno Spider-Man jak i Spider-Man Miles Morales trafił na PC odpowiednio 4 oraz 2 lata po premierze. Podobny los spotkał zresztą też akie produkcje jak God of War, Uncharted, Horizon czy The Last of Us. W związku z tym Spider-Man 2 na pewno pojawi się na komputerach osobistych. Pozostaje jednak tylko pytanie, kiedy. Zapewne nie wcześniej niż w 2025 roku.