Spider-Man 2 – czy gra trafi na PS4?

Spider-Man 2 to zdecydowanie jednak z najbardziej oczekiwanych gier na PlayStation. Czy będzie dostępna na PS4?

Spider-Man 2 od Insomniac Games zadebiutuje na rynku już w najbliższy piątek, 21 października. Tym razem, w odróżnieniu od poprzedniej odsłony gry oraz dodatku, będziemy mogli sterować dwoma bohaterami. Będzie to Peter Parker oraz Miles Morales. Pomiędzy nimi jednak nie układa się najlepiej. Peter stał się o wiele bardziej agresywny. Jak się okazuje, jest to sprawka symbionta, którym jest Venom.

Jeśli chodzi o kwestie rozgrywki i mechaniki, twórcy nie starali się tutaj na rewolucję. Bardziej zależało im na jeszcze większym dopracowaniu doskonale znanych rozwiązań z pierwszej części gry. Możemy sie więc spodziewać mnóstwa biegania, skakania, latania na pajęczej sieci oraz widowiskowej walki.

Jakość gry potwierdzają także recenzje. W serwisie Metacritic nowe przygody “pajączków” mogą pochwalić się notą na poziomie 91/100 na podstawie 122 recenzji. Szykuje się więc kolejny hit na PlayStation. Wiele osób jednak zadaje sobie jedno, ważne pytanie.

Czy Spider-Man 2 będzie na PS4?

Spider-Man 2 jest pod wieloma względami większy, lepszy i bardziej nowoczesny niż jego poprzednik. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestie techniczne. Insomniac Games nie mogło w takim wypadku pozwolić sobie na jakiekolwiek kompromisy związane z tworzeniem gry równocześnie na dwie platformy. Chcąc dostarczyć graczom jak najbardziej dopracowany produkt, postanowiono skupić się wyłącznie na obecnej generacji konsol, czyli PS5. W związku z tym gra nie pojawi się tak jak poprzednia część oraz dodatek na konsoli PS4.