Recenzje Spider-Man 2 już są! Jak wypadają najnowsze przygody Człowieka pająka?

Nie da się ukryć, że Marvel’s Spider-Man 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2023 roku. Kontynuacja gry studia Insomniac Games trafi w ręce graczy już niebawem. Zanim to jednak nastąpi, możemy zapoznać się z pierwszymi recenzjami i ocenami Spider-Man 2, czy warto było tyle czekać?

Recenzje Spider-Man 2. Jakie oceny zdobyła gra?

Sony i studio Insomniac Games są pewni swego i embargo na publikacje recenzji Spider-Man 2 spadło już dzisiaj, czyli na 4 dni przed właściwą premierą. Dziennikarze, którzy mieli okazję zapoznać się z grą, nie mają wątpliwości – Spider-Man 2 to jedna z najlepszych gier tego roku, a co więcej, prawdopodobnie najlepsza gra z superbohaterem w roli głównej. Co najczęściej chwalą recenzenci?

Ogrom uznania zdobyła sama historia, która ma w wyjątkowo ciekawy sposób prezentować nam losy dwóch Spider-Manów (Petera Parkera i Milesa Moralesa) oraz ich zmagania z kultowymi przeciwnikami jak Venom czy Kraven Łowca. Wyróżniono również znacznie usprawniony system walki oraz eksplorację (jeszcze większego) Nowego Jorku. Bardzo pozytywnie wypada również sposób poruszania się, który ma sprawić jeszcze więcej frajdy niż w poprzednich grach od Insomniac Games.

W chwili obecnej Spider-Man 2 może się pochwalić średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 91 punktów na 100, co czyni ją automatycznie jedną z najwyżej ocenianych gier tego roku.

Poniżej znajdziecie kilka najciekawszych fragmentów recenzji Spider-Man 2.

Marvel’s Spider-Man 2 poprawia swoją poprzedniczkę pod każdym względem, jednocześnie oddając hołd gatunkowi superbohaterskiemu w ciągu ostatnich 30 lat. Dzięki wciągającej narracji i bezkonkurencyjnej widowiskowości jest to kwintesencja gry o superbohaterach, zarówno pod względem fabularnym, jak i technicznym – Joe Donnelly, GamesRadar+.

Spider-Man 2 to jak dotąd najlepsza gra ery PS5. Jest oszałamiająca wizualnie, genialna narracyjnie i w jakiś sposób udaje jej się ulepszyć i tak już znakomite przemieszczanie się i walkę Insomniac z poprzednich gier z Pająkiem. To arcydzieło – Callum Self, The Loadout.

Spider-Man to niezwykle pewna siebie kontynuacja i jedna z najlepszych gier 2023 roku. Niesamowicie przyjemna rozgrywka, szybka i pełna serca, czerpie to, co najlepsze z historii Spider-Mana i najlepsze z zamiłowania Insomniac do doskonałych sekwencji rozgrywki i łączy je w prawdopodobnie najlepszą grę Marvela w historii – Jordan Middler, VGC.

W obliczu tak znakomitego przyjęcia gry nie pozostaje nam nic innego jak niecierpliwe wyczekiwać premiery, która odbędzie się już w najbliższy piątek – 20 października, wyłącznie na PlayStation 5.