Infinix prezentuje rewolucyjną technologię do gier mobilnych na MWC 2024

Infinix, podczas targów Mobile World Congress (MWC) 2024, zaprezentował przełomową technologię dedykowaną mobilnym graczom. Rozwiązanie łączy w sobie potężny procesor MediaTek Dimensity 9300, innowacyjny system chłodzenia CoolMax oraz inteligentne zarządzanie zasobami za pomocą sztucznej inteligencji.

Nowy wymiar mobilnych rozgrywek

Dzięki innowacji przenosimy gry mobilne na wyższy poziom i umacniamy naszą pozycję przodującego na świecie dostawcy smartfonów do rozrywki, w tym rozgrywek mobilnych. Najnowsza technologia Infinix przewyższa konkurencyjne rozwiązania i cieszymy się z możliwości zaprezentowania jej światu entuzjastów gier na MWC ShowStoppers – powiedział Tony Zhao, Dyrektor Generalny Infinix.

Moc obliczeniowa i płynność obrazu

Sercem nowej technologii Infinix jest procesor MediaTek Dimensity 9300, wspierany przez wydajny procesor graficzny Pixelworks. Potężna konfiguracja zapewnia imponującą moc obliczeniową, potwierdzoną wynikiem 2215639 punktów w teście AnTuTu. Rozwiązanie pozwala również na wyświetlanie obrazu z rekordową częstotliwością odświeżania 180 Hz przy rozdzielczości FHD+, gwarantując niezwykle płynną rozgrywkę.

CoolMax – rewolucja w chłodzeniu smartfonów

Nowy smartfon Infinix wykorzystuje pionierski system chłodzenia CoolMax, oparty na technologii termoelektrycznej (TEC) i efekcie Peltiera. To pierwszy na rynku półprzewodnikowy system chłodzenia powietrzem, który zapewnia optymalną wydajność urządzenia niezależnie od temperatury otoczenia. CoolMax obniża temperaturę smartfona nawet o 10 stopni Celsjusza, bez negatywnego wpływu na jego ogólną wydajność.

Sztuczna inteligencja na straży wydajności

Algorytm sztucznej inteligencji Infinix inteligentnie zarządza wykorzystaniem procesora, dopasowując jego pracę do aktualnych potrzeb. W zależności od sytuacji zadania są przydzielane do najmocniejszych rdzeni (dla maksymalnej wydajności graficznej) lub do mniejszych rdzeni (w celu oszczędzania energii).

Pierwszy flagowy smartfon do gier z dwoma rdzeniami

Infinix zapowiedział również premierę swojego pierwszego flagowego smartfona do gier z dwoma rdzeniami, która odbędzie się jeszcze w 2024 roku. Urządzenie zapewni jeszcze wyższą wydajność i zaoferuje użytkownikom wciągające wrażenia podczas mobilnych rozgrywek.

Infinix – lider innowacji w branży mobilnej

Prezentacja nowej technologii do gier mobilnych to kolejny przykład innowacyjnego podejścia Infinix. Wcześniej w tym roku firma zaprezentowała m.in.:

  • E-Color Shift: technologię umożliwiającą zmianę koloru obudowy smartfona bez zużywania energii,
  • AirCharge: technologię bezprzewodowego ładowania w odległości do 20 cm i pod kątem 60 stopni od podstawki ładującej,
  • Extreme-Temp Battery: pierwszą w branży technologię do obsługi ładowania w skrajnych temperaturach, sięgających nawet minus 40 stopni Celsjusza.