Monster Hunter Wilds — data premiery, platformy, świat. Wszystko, co wiemy na temat gry

Co wiadomo o Monster Hunter Wilds? Postanowiłem zebrać wszystkie informacje, na temat kolejnej odsłony kultowej serii.

Seria Monster Hunter cieszy się popularnością już od wielu lat, jednak to dopiero Monster Hunter World sprawił, że usłyszał o niej cały świat. Wydany w 2018 roku World jest obecnie najlepiej sprzedającą się odsłoną w 20-letniej historii cyklu z ponad 25 milionami sprzedanych egzemplarzy. Nic zatem dziwnego, że bezpośredni następca Monster Hunter World jest tak wyczekiwanym tytułem.

Na szczęście Capcom przestał nas już trzymać w niepewności i wreszcie zaprezentował nam pierwszy zwiastun i szczegóły na temat Monster Hunter Wilds. Oprócz tego zabrałem dla was wszystkie spekulacje, plotki i ploteczki na temat najnowszej odsłony serii.

Co już wiemy o Monster Hunter Wilds?

Niestety, oficjalnych informacji na temat Monster Hunter Wilds mamy niewiele. Do tej pory Capcom zaprezentował zaledwie jeden krótki trailer. Wbrew pozorom możemy jednak z niego sporo wyciągnąć. Przede wszystkim w Monster Hunter Wilds świat będzie znacznie bardziej dynamiczny i żywy niż w poprzednich odsłonach serii. Możemy się zatem spodziewać zmiennych warunków pogodowych jak burze czy zamiecie, które z całą pewnością wpłyną również na nas.

Dodatkowo będziemy mogli liczyć na wierzchowca (tu już widać inspiracje Monster Hunter Rise), który nie tylko pozwoli nam szybciej się poruszać po mapie, ale również dostać się w jej trudno dostępne miejsca, a to dzięki temu, że nasz towarzysz będzie wyjątkowo skoczny, a dodatkowo potrafi szybować.

Co jeszcze udało mi się ustalić na temat Monster Hunter Wilds? Całkiem sporo, ale nie są to już oficjalnie informacje.

Monster Hunter Wilds pierwszą grą w serii z otwartym światem?

Monster Hunter World oferował duże, znakomicie zaprojektowane mapy. Najnowsza odsłona serii ma jednak pójść krok dalej i postawić na całkowicie otwarty świat. Do takich informacji dotarł znany leakster DuskGolem, który słynie z celności i skuteczności dostarczanych przez siebie informacji. Co więcej, wyjątkowo trafnie idą mu przewidywania odnośnie gier Capcomu. Otwarty świat w Monster Hunter Wilds brzmi bardzo prawdopodobnie i koresponduje to choćby z pierwszym trailerem, który skupiał się właśnie na świecie przedstawionym i zmiennych warunkach pogodowych.

Monster Hunter Wilds ma być również największa i najbardziej ambitną produkcją w całej historii Capcomu. Po sukcesie World, reżyser gry — Yuya Tokuda, dostał ponoć wolną rękę w przygotowaniu kontynuacji i pełne wsparcie, jakiego tylko potrzebuje. Za ogromem Wilds może przemawiać również fakt, iż gra powstaje już od 2019 roku i zespół nie jest w żaden sposób poganiany przed decydentów japońskiego producenta.

Monster Hunter Wilds — kiedy premiera?

Capcom już oficjalnie potwierdził, że premiera Monster Hunter Wilds odbędzie się w 2025 roku. Według najnowszych informacji ma być to pierwszy kwartał przyszłego roku. Ponoć Capcom jest na tyle pewny swojej gry, że nie obawia się nawet konkurencji ze strony tak dużych tytułów jak GTA 6.

Monster Hunter Wilds — platformy, czy gra trafi na PC?

Monster Hunter Wilds oficjalnie zmierza na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC (Steam).

Kiedy możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat Monster Hunter Wilds?

Nowych, oficjalnych informacji na temat Monster Hunter Wilds możemy spodziewać się latem 2024.

To na razie wszystko, co udało mi się ustalić na temat Monster Hunter Wilds, ale możecie być pewni, że gdy tylko pojawią się nowe informacje, to powyższy artykuł będzie stale aktualizowany, więc odwiedzajcie nas regularnie.