Polacy tworzą RPG w świecie Lovecrafta i biją rekordy na Kicstarterze. Pomożesz im?

Było już morderstwo w Orient Expressie, a teraz pora na horror w Orient Expressie od polskich twórców.

Horror w Orient Expressie

Horror on the Orient Express to tytuł najnowszej produkcji Chaosium — weteranów, którzy mają już na swoim koncie m.in. serię RuneQuest czy Call of Cthulhu RPG. Tym razem zespół pod przywództwem Michała Gołębiowskiego i Adama Kwapińskiego przygotował niezwykle ambitną grę planszową, która zabierze nas w podróż słynnym pociągiem Orient Express, ale w niecodziennej otoczce.

Horror on the Orient Express to gra z gatunku TTRPG (Tabletop Role Playing Game), która pozwoli nam wcielić się w jednego z czterech niecodziennych pasażerów pociągu Orient Express, który został zajęty przez kultystów i koszmary z uniwersum H.P. Lovecrafta.

W tej grze kooperacyjnej ty i inni śledczy staracie się przetrwać w skazanym na zagładę pociągu. Aby wygrać, musicie wytropić kultystów, powstrzymać ich przed odprawieniem ohydnego rytuału i upewnić się, że pociąg dotrze do celu. Każdy z was kontroluje postać, która może rozwijać nowe umiejętności, zbierać przedmioty, rozmawiać z pasażerami, odkrywać wskazówki i ostatecznie zadecydować o losie pociągu. Możesz nawet nauczyć się jednego lub dwóch zaklęć!

Ciekawie prezentuje się choćby główna plansza, która, co nie powinno być zaskoczeniem, wzorowana jest na kolejnych przedziałach słynnego pociągu. Jak całość prezentuje się w akcji, możecie zobaczyć na klimatycznym zwiastunie poniżej.

Horror on the Orient Express z rekordem na Kickstarterze, a może być jeszcze lepiej

Jak w przypadku wielu innych gier planszowych, twórcy postanowili skorzystać z pomocy społeczności i wystartowali z kampanią na platformie Kickstarter. Początkowym założeniem, które pozwoliłoby sfinansować projekt, było uzbieranie niespełna 200 tysięcy złotych. Obecnie jednak udało się już zebrać ponad 3,7 miliona złotych! Oznacza to nie tylko, że Horror w Orient Expressie zostanie sfinansowany, ale również, że otrzyma mnóstwo dodatkowej zawartości i dalsze wsparcie po premierze.

Dodatkowo jeśli zdecydujecie się już teraz wesprzeć zbiórkę na Kickstarterze, to możecie liczyć nie tylko na dużo niższą cenę niż w dniu premiery, ale także fizyczne dodatki, w tym dodatkowe figurki. Call of Cthulhu: Horror on the Orient Express zapowiada się wyjątkowo ciekawie, a polskie akcenty sprawiają, że tym bardziej warto zainwestować w produkcję Chaosium.