Helldivers 2 lepsze niż God of War i Spider-Man razem wzięci. O co chodzi z najnowszym hitem Sony?

Tego raczej nikt się nie spodziewał, a już na pewno nie decydenci Sony. Najnowsza produkcja studia Arrowhead Game — HellDivers 2, to największy sukces w historii PlayStation Studios na PC.

Helldivers 2 lepsze niż Kratos i Spider-Man

Nawet słynny bóg wojny i superbohater ugryziony przez radioaktywnego pająka nie mogą się równać z bohaterami najnowszej gry studia Arrowhead Game. Pomimo mieszanych recenzji, liczba graczy Helldivers 2 ciągle rośnie i już osiągnęła rekordowe wyniki. Twórcy mają problem, bowiem nie zakładali, aż tak dużego sukcesu.

Według serwisu steamdb, liczba graczy na Steam osiągnęła w szczytowym momencie 409 367, co nie tylko czyni z Helldivers 2 jedną z najpopularniejszych obecnie gier na platformie Valve, ale także największy sukces PlayStation Studios na PC w całej swojej historii.

Helldivers 2 przyciągnął do siebie znacznie więcej graczy niż wydane wcześniej hity Sony, jak: God of War, Marvel’s Spider-Man Remastered czy The Last of Us Part 1. Dotychczas, żadna z gier japońskiego producenta nie przebiła magicznej bariery 100 tysięcy graczy jednocześnie na Steam.

  1. God of War – 73 529
  2. Marvel’s Spider-Man Remastered – 66 436
  3. Horizon Zero Dawn Complete Edition – 56 557
  4. The Last of Us Part 1 – 36 496
  5. The Days Gone – 27 450

Co więcej, gdyby zebrać szczytowe wyniki wszystkich gier wydanych do tej pory przez PlayStation Studios na PC liczba graczy i tak byłaby mniejsza niż w Helldivers 2. Co się kryje za sukcesem kooperacyjnej, trzecioosobowej strzelanki od Arrowhead Game? Oprócz, rzecz jasna, wciągającej rozgrywki, znaczące dla graczy może być to, iż jest to pierwszy tytuł od PlayStation, który zadebiutował jednocześnie na PC i PS5. Do tej pory tytuły z PlayStation lądowały z nawet kilkuletnim opóźnieniem względem premiery na konsole japońskiego producenta.

Możliwe, że sukces Helldivers 2 przyśpieszy tylko zmiany, które niedawno zapowiedział Hiroki Totoki, czyli nowy prezes SIE (Sony Interactive Entertainment). Otóż stwierdził on, że marka PlayStation i wszystkie zaangażowane w jej tworzenie podmioty musi nauczyć się lepiej wykorzystywać premiery gier na PC pod względem biznesowym. Helldivers 2 zdecydowanie wpisuje się w ten scenariusz. W tym roku od Sony otrzymamy na PC jeszcze Horizon Forbidden West Complete Edition oraz odświeżony horror Until Dawn. Co dalej? W kolejce czekają już God of War: Ragnarok i Spider-Man 2.