EA Sports FC 24 demo — czy możemy liczyć na wersję demonstracyjną? Sprawdź, co już wiemy

Premiera nowej serii gier piłkarskich od Electronic Arts coraz bliżej. Wielu graczy zastanawia się, czy dane im będzie wypróbować nową grę przed premierą? Czy jest szansa na demo EA Sports FC 24? Sprawdźcie, co już wiemy.

Seria gier piłkarskich FIFA od EA Sports przyzwyczaiła nas do tego, że regularnie otrzymywała wersje demonstracyjne. Wszystko zmieniło się jednak w ostatnich latach, FIFA 23 i FIFA 24 nie mogły już liczyć na dema. Zamiast tego producent zastosował opcję z tzw. trialami, czyli kilkugodzinnym dostępem do pełnej wersji gry. Co jednak istotne, wszystkie postępy moglismy zachować i przenieść, gdybyśmy zdecydowali się na zakup pełnego wydania.

W przypadku EA Sports FC 24 mamy jednak doczynienia z nową, w pełni oryginalną serią od “Elektroników”. Choć oczywiście rdzeń gry się nie zmieni w porównaniu do poprzednich dzieł studia, to wydawać by się mogło, że odpowiednia promocja nowej marki, choćby właśnie w postaci dema mogłaby grze pomóc. Czy tak będzie w rzeczywistości?

EA Sports FC 24 demo — premiera wersji demonstracyjnej mało prawdopodobna

Wersja demonstracyjna EA Sports FC 24 to coś, co wielu graczy przyjęłoby z otwartymi ramionami. Niestety, wszystko na to wskazuje, że Electronic Arts nie ma zamiaru udostępnić dema.

David Jackson, wiceprezes ds. marketingu marki w EA Sports, potwierdził, że darmowe wersje demonstracyjne to już melodia przeszłości. Jego zdaniem głównym celem wersji demonstracyjnych nigdy nie było zapewnienie graczom podglądu nowej gry, ale raczej zebranie opinii graczy. Tymczasem, EA osiąga to teraz poprzez testy beta. Jackson dodał również, że zawartość wersji demonstracyjnych często znacznie różni się od finalnego produktu.

Niestety, oznacza to, że EA Sports FC 24 nie otrzyma dema. Wszystkim zainteresowanym najnowszą produkcję EA Sports pozostaje skorzystanie z 10-godzinnego triala w EA Play.