EA FC 24 crossplay na PC, PlayStation, Xbox i Switch. Sprawdź, z kim będziesz mógł grać, a z kim nie

Po rozstaniu z serią FIFA, Electronic Arts kontynuuje swoją wizję gier piłkarskich w formie EA FC 24. Gra w ramach wczesnego dostępu zostanie udostępniona już 22 września. Jeśli zastanawiacie się, czy będziecie mogli rozegrać towarzyską partyjkę ze znajomymi na innych platformach, to przedstawiamy wam, jak dokładnie wygląda crossplay w EA Sports FC 24.

EA FC 24 crossplay na PC, PlayStation, Xbox i Switch — z kim możemy grać?

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach w serii FIFA, tak i w EA FC 24 nie wszyscy gracze będą mogli grać razem. Co więcej, rozgrywka międzyplatformowa nie dla wszystkich będzie w ogóle dostępna.

Zacznijmy jednak od tego, kto z kim będzie mógł grać. Ze względu na spore różnice w poszczególnych wersjach gry, na wspólną rozgrywkę mogą liczyć gracze na PC, PS5 i Xbox Series X|S. Te trzy platformy otrzymają najlepszy i najbardziej rozbudowany wariant EA FC 24.

Posiadacze starszych konsol – PS4 i Xbox One, ze względu na ograniczone już możliwości sprzętowe otrzymają nieco uboższą wersję EA FC 24. Z tego też względu crossplay na nich zostanie zamknięty tylko w ramach ósmej generacji konsol.

Materiał promocyjny z EA Sports FC 24

Co z Nintendo Switch zapytacie? Cóż, choć popularny pstryczek wyjątkowo otrzyma standardową edycję gry, a nie niesławną “Legacy”, to i tak został wyłączony z rozgrywki międzyplatformowej.

Rozgrywka międzyplatformowa w EA FC 24 – jakie tryby obejmie?

Crossplay w EA FC 24 obejmie większość najpopularniejszych trybów gry od Electronic Arts. Potwierdzono już, że w ramach rozgrywki międzyplatformowej możemy liczyć na wspólną zabawę w:

  • Ultimate Team (Rivals, Mistrzostwa, Draft online, Squad Battles, mecze towarzyskie online, gra ze znajomym)
  • Volta Football
  • Sezon współpracy
  • Kluby
  • Mecze towarzyskie online
  • Sezony online 

Warto przy tym podkreślić, że choć crossplay jest domyślnie włączony w EA FC 24, to mamy możliwość jego wyłączenia. Wówczas będziemy parowani jedynie z graczami z tej samej platformy.