Cyberpunk 2077: Phantom Liberty – czy będzie na PS4 i Xbox One?

Już wkrótce zadebiutuje pierwsze i jedyne fabularne rozszerzenie do Cyberpunk 2077. Czy pojawi się na PS4 i Xbox One?

Już wkrótce na rynku zadebiutuje oczekiwany przez ogromną liczbę graczy, fabularny dodatek do Cyberpunk 2077. Premiera Phantom Liberty zaplanowana jest na 26 września 2023 roku.

O czym będzie Phantom Liberty?

W dodatku Phantom Liberty ponownie wcielimy się w postać V. Akcja zostanie osadzona przed zakończeniem głównego wątku fabularnego z podstawowej wersji gry. Twórcy tym razem postawili na klimat szpiegowskiego thrillera, a my zostaniemy wplątani w sam środek wielkiej intrygi. V będzie musiał podjąć współpracę z Federalną Agencją Wywiadowczą, aby uratować prezydent Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Specjalnie na potrzeby rozszerzenia, CD Projekt RED przygotował zupełnie nowy obszar – najbardziej niebezpieczną dzielnicę Night City, czyli Dogtown.

Na swojej drodze spotkamy znane twarze, takie jak choćby Johny Silverhand, ale także zupełnie nowych bohaterów. Na naszych ekranach pojawią się kolejne gwiazdy w postaci Idrisa Elby, który wcieli się w Reeda, jedną z głównych postaci dodatku. Twórcy podjęli także współpracę z Mariną Ann Hantz, która szerzej znana jest jako Sasha Grey. Ona z kolei odegra rolę Ash, nowej DJ w stacji radiowej Growl FM.

To cię zainteresuje: Cyberpunk 2077 2.0 – kiedy premiera aktualizacji? Na jakie nowości możemy liczyć? To musisz wiedzieć

Zmiany i nowości

Poza wątkiem fabularnym, DLC Phantom Liberty wprowadzi do gry także sporo nowości. Możemy liczyć m.in, na:

  • System walki w pojazdach
  • Przeprojektowane drzewka umiejętności (+ jedno nowe)
  • Zmiany w systemie pościgów policyjnych
  • Zmiany w systemie postępów
  • Nowe aktywności poboczne w Night City
  • Ulepszone SI
  • Przeprojektowana mechanika wszczepów

Czy Phantom Liberty będzie na PS4 i Xbox One?

Mimo tego, że podstawowa wersja gry w 2020 roku została wydana na PC oraz konsole Xbox One i PS4, najnowszy dodatek ominie dwie z tych platform. CD Projekt RED oficjalnie potwierdziło, że Phantom Liberty dostępne będzie jedynie na PC oraz konsolach aktualnej generacji, czyli PS5 oraz Xbox Series X/S.

Rozszerzenie jest na tyle rozbudowane technicznie, że starsze wersje konsol mogłyby sobie z nim nie poradzić. Mając to na uwadze, CD Projekt RED wolał dostarczyć bardziej dopracowany produkt, niż iść na kompromisy, aby tylko wydać DLC na większą ilość platform.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.