Apple Watch 9 vs Apple Watch Ultra 2. Który smartwatch będzie lepszym wyborem? Sprawdź różnice w cenie i specyfikacji

Apple Watch Ultra 2 oraz Apple Watch 9 to dwa najnowsze zegarki marki Apple. Prezentacja urządzeń odbyła 12 września, czyli dokładnie tego samego dnia kiedy poznaliśmy tegorocznego iPhone’a 15. Pokaz smartwatchów nie był najciekawszym elementem całej konferencji, choć trzeba przyznać, że amerykańska marka pokazała kilka pomniejszych, ale nadal intrygujących, rozwiązań.

Mam jednak wrażenie, że Apple Watch Series 9 staje się coraz bardziej kompletnym urządzeniem, co jednocześnie sprawia, że wydawanie niemalże dwukrotnie większej sumy na model Ultra 2 wydaje się nieco mniej sensowne. Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem jednego z omawianym zegarków, to w niniejszym tekście postaram się pomóc Wam w podjęciu możliwie najbardziej opłacalnej decyzji zakupowej.

Apple Watch Ultra 2 jest wyraźnie droższy niż Apple Watch 9

Apple Watch Utra 2

Podstawową różnicą między wariantem Ultra a bazowymi modelami jest istotna dysproporcja w ich cenach. W przypadku modelu Series 9 ostateczna kwota będzie uzależniona od konkretnego rozmiaru oraz rodzaju łączności, ale przy zakupie aluminiowej (czyli najpopularniejszej) konstrukcji, urządzenie jest o ponad 2000 złotych tańsze niż Apple Watch Ultra 2.

  • Apple Watch Ultra 2 | Cena: 4499 złotych | Link
  • Apple Watch Series 9 (GPS + Aluminium) | Cena: 2449 złotych | Link

Nowe smartwatche marki Apple trafią do regularnej sprzedaży 22 września (przedsprzedaż rozpoczyna się 15 września), a więc od wtedy będzie można je obejrzeć w stacjonarnych placówkach popularnych sklepów z elektroniką.

Najważniejsze różnice między Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch 9

Apple Watch Ultra 2

Prawdopodobnie najważniejszą przewagą modelu Ultra 2 nad jego tańszym odpowiednikiem jest zdecydowanie wytrzymalsza bateria. Urządzenie może pracować do 36 godzin na pojedynczym ładowaniu (podczas typowego użytkowania), ale wynik ten jesteśmy w stanie poprawić dzięki trybom do oszczędzania energii (nawet do około 70 godzin). Apple Watch Series 9 wypada pod tym względem zdecydowanie gorzej i oferuje maksymalnie 18 godzin pracy podczas standardowego użytkownia.

Warto również wziąć pod uwagę różnice konstrukcyjne między omawianymi urządzeniami. Model Ultra 2 został wykonany z tytanu, podczas gdy tańszy wariant możemy zakupić w wersji wytworzonej z aluminium lub stali nierdzewnej. Oba zegarki oferują ekrany o podobnych przekątnych, jednak panel w droższej wersji otrzymał zdecydowanie wyższą jasność maksymalną (3000 nitów vs 2000 nitów). Dodatkowo Apple Watch Ultra 2 został wyposażony w przycisk akcji (Action Button), którego brakuje w modelu Series 9.

Apple Watch Series 9

Konkurencja wydaje się nieco bardziej wyrównana kiedy spojrzymy na specyfikacje porównywanych urządzeń. W obu przypadkach mamy bowiem do czynienia z procesorem S9, którego konstrukcja ma być oparta na chipsecie Apple A15 Bionic – znanym z iPhone’a 13 Pro oraz podstawowych modeli iPhone’a 14. Podobnie przedstawiają się także specjalne funkcje smartwatchów, ponieważ podczas konferencji zapowiedziano, że na oba zegarki trafi lepsza obsługa Siri w trybie offline, opcja Double Tap (obsługa konkretnych akcji gestem dłoni) czy moduł umożliwiający precyzyjne wyszukiwanie sparowanego smartfonu.

Kluczowymi kwestiami podczas wyboru konkretnego urządzenia będą więc: cena, konstrukcja oraz bateria. Mam jednak wrażenie, że gdyby ogniwo w Apple Watch Series 9 uległo znaczniej poprawie, to chętnych na zakup jego droższego odpowiednika byłoby naprawdę niewielu.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.