CD Projekt z ambitnymi planami na 2024 rok. Czy polskie studio zostanie wykupione?

Adam Kiciński z CD Projekt udzielił ostatnio wywiadu, w którym podzielił się kilkoma ciekawymi informacjami na temat przyszłości polskiego studia. Czy deweloper znajdzie nowego właściciela?

CD Projekt A.D. 2024

CD Projekt ma za sobą niewątpliwe bardzo burzliwy okres. W ostatnich latach firma musiał częściej mierzyć się z krytyką niż liczyć na pochwały. Z pewnością nie do tego przyzwyczajeni byli twórcy trylogii Wiedźmina. Oczywiście ostatnie niepowodzenia wpłynęły również na zmianę strategii firmy, który zdecydowała się anulować kilka swoich projektów, w tym tryb online do Cyberpunk 2077, czy ograniczyć liczbę DLC do wspomnianego tytułu.

Po wydaniu Cyberpunk 2077: Phantom Liberty polski deweloper skupia się na rozwoju marek Wiedźmin oraz Cyberpunk. Do tego dochodzi jeszcze tajemniczy projekt “Hadar“, który ma być pierwszym w pełni autorskim światem stworzonym przez CD Projekt RED.

Adam Kiciński, były już CEO CD Projektu, a obecnie Chief Strategy Officer, ujawnił w wywiadzie dla serwisu Parkiet, że w 2024 roku jego firma będzie pracować równolegle nad aż 4 grami.

W 2024 r. będziemy rozwijać cztery duże gry, oczywiście na różnych etapach i z różną intensywnością — Adam Kiciński.

Co dalej z CD Projekt? Czy firma zostanie przejęta przez większego gracza?

W obliczu ostatnich wielkich przejęć w branży, jak choćby wchłonięcie Activision-Blizzard przez Microsoft czy Bungie przez Sony, nie mogło zabraknąć pytania o niezależność CD Projekt. Warto tu przypomnieć, że w zeszłym roku sporo plotkowano o ewentualnym przejęciu CD Projektu przez większego wydawcę. Adam Kiciński postawił jednak sprawę jasno i stwierdził, że niezależność i swoboda, którą obecnie posiada CD Projekt, to wynik długotrwałej, ciężkiej pracy całego zespołu i firma nie ma zamiaru z tego zrezygnować.

Nie jesteśmy zainteresowani włączeniem nas do jakiegoś większego podmiotu. Całe życie pracowaliśmy na pozycję, którą mamy teraz. I wierzymy, że za kilka lat będziemy jeszcze więksi i jeszcze mocniejsi. Mamy ambitne plany, a to, co robimy mocno nas kręci. Cenimy niezależność — Adam Kiciński.

Polski deweloper ma solidne podstawy, aby być tak pewnym siebie. Studio pochwaliło się, że sprzedaż Cyberpunk 2077: Phantom Liberty przekroczyła 5 milionów egzemplarzy. Taki wynik udało się osiągnąć DLC w zaledwie 3 miesiące.