Ciche miejsce otrzyma prequel! W obsadzie Eddie ze Stranger Things. Zwiastun wbił mnie w fotel

Już niedługo będziemy mieli okazję poznać początki świetnej historii. Od tego wszystko się zaczęło.

Pamiętam, jak poszedłem do kina na pierwszą część filmu Ciche miejsce. Zafascynowany historiami o duchach, nawiedzeniach i opętaniach miałem lekki dystans. Ot kolejny film o potworach, których wiele. Jak bardzo się wtedy myliłem. Klimat, jaki udało się stworzyć twórcom, przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Wraz z bohaterami odczuwałem zarówno strach jak i dyskomfort, a siedząc w fotelu, robiłem wszystko, aby przypadkiem nie wydać zbędnego dźwięku. Tak mocno wkręciłem się w całą opowieść. Druga część zrobiła na mnie podobne wrażenie. Dlatego jak dziecko cieszę się, że powstaje prequel, który pokaże, jak to wszystko się zaczęło.

Kilka słów o serii Ciche miejsce

Pierwsza część filmu Ciche miejsce miała premierę w 2018 roku. Niewiele osób, podobnie jak ja spodziewało się wtedy, że horror ten stanie się fenomenem na skalę światową. Produkcja reżyserowana przez Johna Krasinskiego, który jednocześnie wcielił się w rolę głównego bohatera, zyskała uznanie widzów i krytyków. Nie dziwi więc fakt, że 3 lata później pojawiła się 2 część. Co więcej, mimo premiery w środku pandemii Ciche miejsce 2 zajęło 9 miejsce wśród najlepiej zarabiających filmów w USA. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, reżyserią zajął się Krasinski. Mogliśmy go zobaczyć także na ekranie.

Cała seria osadzona jest w postapokaliptycznym świecie, opanowanym przez przerażające istoty reagujące na dźwięk, brutalnie atakując wszystko, co się rusza. Nic nie umknie ich uwadze, przez co cały świat stara się żyć w głębokiej ciszy, co jak wiemy, może być bardzo trudne. W filmie możemy obserwować to wszystko z perspektywy pięcioosobowej rodziny, która zmuszona jest najpierw bronić, a następnie opuścić swój dom i wyruszyć w nieznane, robiąc wszystko, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

W 2025 roku ma mieć premierę Ciche miejsce 3 w reżyserii Krasinskiego, w którym poznamy dalsze losy naszych bohaterów. Teraz jednak chciałbym opowiedzieć o innym filmie z serii, który pokaże początek całej historii.

Ciche miejsce: Dzień pierwszy

W filmie Ciche miejsce: Dzień pierwszy zobaczymy sam początek inwazji krwiożerczych istot. Poznamy historię bohaterki, która musi zmierzyć się z nową rzeczywistością w Nowym Jorku, które przecież uchodzi za najgłośniejsze miasto na świecie.

John Krasinski ponownie pojawi się w kontekście filmu, jednak tym razem jako pomysłodawca i producent. Na krześle reżysera zasiądzie Michael Sarnoski. Autorem scenariusza jest Jeff Nichols.

Kadr z filmu Ciche miejsce: Dzień pierwszy

Bardzo ciekawie wygląda obsada, ponieważ w głównej roli zobaczymy Lupitę Nyong’o (Czarna Pantera, To My), Alexa Wolffa (Dziedzictwo Hereditary), Josepha Quinna (Stranger Things), Denisa O’Harę (American Horror Story) czy Dijmona Hounsou (Ciche miejsce 2).

W sieci pojawił się także pierwszy zwiastun, na którym możemy zobaczyć, jak główna bohaterka staje przed obliczem inwazji, kiedy jeszcze nikt nie wie, że najmniejszy dźwięk przynosi śmierć.

Ciche miejsce: Dzień pierwszy – kiedy premiera?

Premiera filmu Ciche Miejsce: Dzień pierwszy zaplanowana jest na 28 czerwca 2024 roku. Od dnia debiutu będzie go można obejrzeć jedynie w kinach np. takich sieci jak Cinema City, Helios czy Multikino. Seanse odbędą się także w mniejszych kinach studyjnych w całej Polsce.

Jeśli chodzi o VOD, w związku z tym, że jest to produkcja Paramount, kilka miesięcy po premierze zapewne pojawi się w ofercie serwisu SkyShowtime.

Ciche miejsce i Ciche miejsce 2 – gdzie obejrzeć?

Jeśli przed premierą Ciche miejsce: Dzień pierwszy masz ochotę przypomnieć sobie albo po raz pierwszy obejrzeć główne części cyklu, masz taką możliwość. Ciche miejsce dostępne jest w serwisie SkyShowtime, natomiast “dwójkę” możesz wypożyczyć na 48 godzin lub kupić na platformie Amazon Prime Video.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.