BlizzCon 2023 – co zobaczymy? Nowy dodatek do Diablo 4 i World of Warcraft mocnymi kandydatami. Sprawdź, kiedy i gdzie obejrzeć ceremonię otwarcia

BlizzCon to największe święto dla fanów gier od Blizzard Entertainment. Jednak na jego powrót w pełnej krasie musieliśmy czekać aż 4 lata. Pandemia COVID-19, a następnie decyzje decydentów Blizzarda sprawiły, że BlizzCon nieco utracił na swojej renomie przez ostatnie lata. Tegoroczne wydarzenie wraca jednak do korzeni, co oznacza, że możemy liczyć na mnóstwo ciekawych ogłoszeń związanych z takimi grami jak: Diablo 4, World of Warcraft czy Overwatch 2. Co więcej, BlizzCon 2023 odbędzie się z udziałem publiczności, co oznacza, że powrócą również konkursy cosplayowe czy turnieje e-sportowe.

BlizzCon 2023 – kiedy i gdzie oglądać?

Tegoroczny BlizzCon potrwa dwa dni i rozpocznie się już 3 listopada o godzinie 19:00 czasu polskiego. Wówczas wszyscy chętni będą mogli obejrzeć ceremonię otwarcia, podczas której z reguły prezentowane są najważniejsze zapowiedzi, trailery, zwiastuny i materiały przygotowane z myślą o BlizzCon.

Ceremonię otwarcia BlizzCon 2023 możecie obejrzeć za darmo m.in. na:

Dla osób, które nie mogą osobiście udać się na tegoroczny BlizzCon, przygotowano szereg dodatkowych transmisji online, oto ich pełen harmonogram:

Piątek, 3 listopada:

 • 21:30 – World of Warcraft: What’s Next
 • 22:30 – Overwatch 2: Deep Dive
 • 23:30 – World of Warcraft Classic: What’s Next
 • 00:30 – Hearthstone: What’s Next

Sobota, 4 listopada:

 • 20:00 – World of Warcraft: Deep Dive
 • 21:30 – Overwatch 2: What’s Next
 • 22:30 – Diablo IV Campfire Chat
 • 00:45 – Community Night
 • 2:15 – LE SSERAFIM Appearance

Czego możemy się spodziewać po BlizzCon 2023? Co zobaczymy?

Biorąc pod uwagę, że na powrót pełnowymiarowego BlizzConu czekaliśmy aż 4 lata, to śmiało możemy założyć, że Blizzard przygotował sporo niespodzianek na nadchodzące wydarzenie. Potwierdzono już, że zobaczymy m.in. zapowiedzi nowej zawartości do:

 • World of Warcraft: Dragonflight
 • Overwatch (nowa postać)

Możemy się także śmiało spodziewać wieści związanych z Diablo IV i Hearthstone. Z całą pewnością Blizzard trzyma w swoim rękawie asa, a może nawet kilka. W ostatnich tygodniach sporo mówi się o pierwszym dodatku do Diablo 4 i nowym rozszerzeniu do World of Warcraft. Nie zapominajmy przy tym, że Blizzard pracuje cały czas nad tajemniczym MMO survival w świecie fantasy.

logo blizzcon

Lord of Hatred pierwszym dodatkiem do Diablo 4?

Blizzard nie ukrywa tego, że zamierza długo i intensywnie rozwijać Diablo 4. Najlepszym tego przykładem są sezony, a jak zapowiedział Rod Fergusson — szef marki Diablo, do gry trafiać będą także duże, coroczne dodatki.

Patrząc na premierę gry i pierwszy sezon, widzimy w tym fundament, na którym możemy budować przyszłość. Tak więc, patrząc na nasze kwartalne sezony i coroczne rozszerzenia, są to rzeczy, na których naprawdę koncentrujemy się w naszej usłudze na żywo — Rod Fergusson.

Trudno wyobrazić sobie lepszą okazją do choćby delikatnej zapowiedzi pierwszego dodatku do Diablo 4, niż BlizzCon. Szczególnie że jak wynika z nieoficjalnych informacji pierwsza wersja DLC trafiła już do wewnętrznych testerów i nosi ona tytuł Lord of Hatred, co nawiązuje bezpośrednio do Mephisto, czyli jednego z głównych antagonistów, którzy pojawiają się w serii Diablo. Co więcej, tytuł dodatku jest też wyraźnym ukłonem w stronę kultowego Lord of Destruction, czyli pierwszego i jedynego dodatku do Diablo 2.

Avaloren – nowy dodatek do World of Warcraft

Dragonflight, czyli najnowszy dodatek do World of Warcraft jest z nami już rok. Biorąc pod uwagę, że od 2008 roku rozszerzenia do WoW-a ukazują się średnio co dwa lata, to najpóźniej pod koniec 2024 roku powinniśmy już otrzymać kolejny, jubileuszowy (10) dodatek do popularnego MMO.

Według najnowszych przecieków nowy dodatek do World of Warcraft może nosić tytuł Avaloren, a ma on nawiązywać bezpośrednio do (kolejnego) nieznanego kontynentu, który odkryjemy w grze. Główny motyw rozszerzenia ma być powiązany z krasnoludami i tytanami. Niestety, na chwilę obecną brakuje szczegółów na temat ewentualnego pojawienia się nowej klasy postaci, czy choćby rasy.

To już wszystko, co wiemy na temat tegorocznego BlizzConu, jednego możemy być pewni — warto zarezerwować sobie godzinę bądź dwie w piątkowy wieczór, bowiem to właśnie ceremonia otwarcia zaprezentuje nam największe nowości i niespodzianki, jakie szykuje dla nas Blizzard w nadchodzących miesiącach.