Arcane 2 – kiedy premiera 2. sezonu? Trailer, postacie, ciekawostki. Sprawdź, co wiemy o serialu na Netflix

Drugi sezon Arcane jest już w drodze. Co o nim wiemy? Kiedy odbędzie się jego premiera, jakie postacie poznamy tym razem? Sprawdź, co udało mi się ustalić.

Co to jest Arcane?

Arcane to animowany serial Netflixa, który powstał przy ścisłej współpracy z Riot Games — twórcami gry League of Legends, na której bazuje serial. Pierwszy sezon skupiał się na przedstawieniu historii Vi i Jinx — sióstr, które w młodym wieku zostały rozdzielone, aby po latach spotkać się ponownie.

Arcane 2 – kiedy premiera na Netflix?

Po długim oczekiwaniu Netflix potwierdził już, że premiera 2. sezonu Arcane odbędzie się w listopadzie 2024 roku. Wielce prawdopodobne, że wówczas otrzymamy dostęp jedynie do części pierwszej serialu. Choć nie zostało to jeszcze potwierdzone, to niemal pewne wydaje się, że Arcane 2 zostanie podzielone na części.

Warto przypomnieć, że pierwszy sezon został podzielony na 3 akty (każdy po 3 odcinki), które ukazywały się w tygodniowych odstępach czasu. Możliwe, że w przypadku 2. sezonu Arcane wyglądać to będzie bardzo podobnie.

Kadr z serialu Arcane

O czym będzie kolejny sezon serialu?

Możemy śmiało założyć, że to wojna między Piltover i Zaun znajdzie się w centrum uwagi w 2. sezonie Arcane. Między tymi nacjami już wcześniej dochodziło do napięć, natomiast działania Jinx z finałowego odcinka mogą zwiastować konflikt na pełną skalę. Co więcej, współtwórca serialu — Christian Linke, podsumował nadrzędną narrację tego sezonu słowem “wojna”.

Znaczącą rolę ma odgrywać również relacja pomiędzy Vi i Caitlyn. Alex Yee — showrunner Arcane, zdradził w jednym z wywiadów, że fani będą zadowoleni z rozwoju relacji pomiędzy bohaterkami.

Sposób, w jaki chcieliśmy rozwinąć tę historię, zawsze był w pewnym sensie określony. To, co zobaczycie w 2. sezonie, będzie częścią większego obrazu, który mieliśmy przez cały czas — Alex Yee.

Możemy się też spodziewać kontynuacji wielu wątków, które w pierwszym sezonie również nie zostały zakończone. Zdaniem showrunnera, zadaniem Arcane 2 będzie pozbieranie wszystkiego w całość.

Zakończyliśmy sezon 1, naprawdę odsuwając od siebie wiele postaci w serialu tak daleko, jak to tylko możliwe. Wymyślenie, jak poradzić sobie z tą układanką, w której wszystkie elementy zostały teraz podzielone i rzucone na cztery wiatry, będzie głównym wątkiem sezonu 2 – Alex Yee.

Czy jest już trailer 2. sezonu Arcane?

Na pełnoprawny trailer 2. sezonu Arcane musimy jeszcze poczekać, ale już teraz możemy przyjrzeć się kilku krótkim teaserom. Szczególnie ostatni z nich prezentuje się wyjątkowo okazale, bowiem zdradza, kto może pojawić się w drugim sezonie serialu.

Pierwszy trailer Arcane 2

Teaser Arcane sezon 2

Jakie postacie zobaczymy w 2 sezonie Arcane?

Netflix w ścisłej tajemnicy trzyma, kogo zobaczymy w 2. sezonie Arcane. Nie w tym nic dziwnego, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, jak kończy się pierwszy sezon. Do tej pory potwierdzono jedynie, że powrócą postacie: Vi, Jinx oraz Caitlyn, a w swoich rolach powrócą kolejną Hailee Steinfeld, Ella Purnell oraz Katie Leung.

Co z resztą postaci? Cóż, ich los nie jest nam znany, ale możemy założyć, że przynajmniej część bohaterów powróci w Arcane 2, wśród nich mogą się znaleźć:

  • Jayce
  • Mel
  • Viktor
  • Cassandra
  • Hoskel
  • Bolbok
  • Shoola
  • Salo

Z całą pewnością nie zabraknie również nowych bohaterów. Coraz więcej wskazuje na to, że jedna z najbardziej lubianych postaci z League of Legends zawita do Arcane. Mowa o Warwicku — przerażającym, podobnym do wilkołaka potworze, który powstał w wyniku licznych eksperymentów. Jedna z teorii fanów zakłada, że w Arcane Warwick to przemieniony Vander, czyli przybrany ojciec Jinx i Vi.

Jinx league of legends

Czy trzeba grać w League of Legends, żeby zrozumieć Arcane?

Główni bohaterowie serialu Arcane to postacie, które zawitały do pop kultury dzięki grze League of Legends. Popularna MOBA nie jest jednak tytułem fabularnym i polega na rozgrywaniu — trwających około 30/40 minut — meczów między dwiema pięcioosobowymi drużynami. Podczas zabawy gracze wybierają postać, którą chcieliby kierować w trakcie pojedynczej potyczki, ale zaplecze fabularne championów — czyli historie napisane przez scenarzystów oraz interakcje, w które wchodzą bohaterowie z innymi postaciami — nie mają żadnego wpływu na wynik rozgrywki.

W praktyce oznacza to więc, że grając w LoL-a nie musicie posiadać żadnej wiedzy na temat uniwersum wykreowanego przez Riot Games, natomiast oglądając Arcane nie jest wymagane orientowanie się w tym jak działa League of Legends. Jeśli jednak jesteście zainteresowani uniwersum League of Legends, to zdecydowanie polecam zapoznać się z oficjalną stroną twórców gry, która gromadzi wszystkie informacje na temat zaprojektowanego przez nich świata.