Krwawy Baron z Wiedźmina 3 dostanie szansę na udane małżeństwo

CD Projekt RED uruchomiło właśnie oficjalne testy edytora REDkit, dając graczom możliwość wypróbowania narzędzi używanych wcześniej przez samych deweloperów do stworzenia gry.

Czym jest Wiedźmin 3 REDkit?

Wiedźmin geralt z kciukiem w górę

REDkit to rozbudowane narzędzie moderskie, które pozwala na tworzenie niemalże dowolnych modyfikacji do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Według zapowiedzi polskiego dewelopera fani otrzymają możliwość generowania nowych questów, lokacji oraz postaci, a także modyfikowania istniejącej rozgrywki. Czy uniwersum wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego jest gotowe na romans Jaskra z Zoltanem lub Yennefer poświęcającą Cirille by odzyskać swoją moc? A nie, czekajcie. To drugie wydarzyło się już w serialu.

Mam wrażenie, że podobny REDkit otrzymał kilka lat temu Netflix i niestety nie potrafił zrobić z nim niczego interesującego. Jestem jednak przekonany, że moderzy mnie nie zawiodą, a już wkrótce CD Projekt będzie musiał przyspieszyć remaster pierwszej odsłony Wiedźmina, bo część jego kontentu zostanie odtworzona na silniku Dzikiego Gonu (wątek Alvina z Wiedźmina 1 to zdecydowanie coś, co chciałbym zobaczyć w uaktualnionym wydaniu).

Jak wziąć udział w testach?

Zoltan Chivay

Aby wziąć udział w testach narzędzi moderskich wystarczy posiadać grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC, a następnie odnaleźć na Steamie zakładkę poświęconą REDkitowi. Dostęp do usługi przyznawany jest falami, a więc może minąć trochę czasu zanim trafi on właśnie do ciebie. Deweloperzy ostrzegają jednak, że przed skorzystaniem z nowej funkcji warto zrobić kopie zapasową sejwów gry.

UWAGA: Przed zapisaniem się koniecznie zrób backup sejwów!
Beta testy Warsztatu Steam i Playtest edytora The Witcher 3 REDkit mają wspólne podłoże, ale są kompletnie niezależne od siebie. Nie musisz brać udziału w obu i możesz odpalić Betę nie zapisując się na Playtest, jak również Playtestować edytor bez uczestniczenia w Becie.

Komunikat od deweloperów

Kiedy premiera finalnej wersji?

Oficjalna premiera finalnej wersji narzędzi moderskich została zaplanowana na 2024 rok. REDkit będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy Wiedźmina 3: Dziki Gon na PC.