WWE 2K24 to najlepszy wirtualny wrestling, ale…

Miałem okazję spędzić trochę czasu z grą WWE 2K24. Jak się bawiłem? Sprawdź moją opinię o grze.

Przyznaję się bez bicia, że jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju bijatyki i gry z tym związane, nie jest mi z nimi po drodze. Od czasu do czasu pogram w Mortal Kombat podczas kanapowego posiedzenia ze znajomymi, ale na tym moja przygoda z reguły się kończy. Kiedy jednak pojawiła się możliwość sprawdzenia wirtualnego wrestlingu, nie zastanawiałem się długo. Miałem niedawno okazję obejrzeć na żywo jedną z gali tego sportu i chciałem zobaczyć, czy twórcom udało się przenieść te emocje na ekrany monitorów.

Runda 1

Gry z serii WWE to już kawał historii. Od 2013 roku wydawane są pod szyldem 2K. Praktycznie co roku fani wrestlingu wyczekują nowych gier, bo w odróżnieniu od innych sportówek, które pojawiają się co 12 miesięcy, w tym przypadku czuć i widać różnicę pomiędzy kolejnymi odsłonami. Można śmiało i z całą powagą powiedzieć, że WWE 2K24 jest najlepszą aktualnie dostępną na rynku grą, której tematyką przewodnią jest właśni wrestling.

Co nowego?

W grze WWE 2K24 możemy spodziewać się kilku nowości, które są swego rodzaju rozwinięciem i uzupełnieniem trybów, które już znamy z poprzednich odsłon serii. Mowa tutaj oczywiście o dodatkowych trybach, które nie są związane z szybkimi meczami czy karierą.

Jednym z nich jest Casket Match, w którym naszym zadaniem jest umieszczenie przeciwnika w trumnie. Całe starcie wygrywa ten, który dokona tego jako pierwszy. Jeśli chodzi o umieszczanie wrogów w dziwnych miejscach, to nie jest to koniec, ponieważ możemy zagrać także w Ambulance Match. Jak sama nazwa wskazuje, zwycięstwo odnosi ten z graczy, który jako pierwszy zamknie swojego przeciwnika w karetce pogotowia.

Walka poza ringiem WWE 2K24

Sporo przedniej zabawy daje Special Guest Referee Match. Wcielamy się w nim w sędziego i mamy wpływ praktycznie na cały mecz. Nie bierzemy bezpośredniego udziału w walce, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy przeszkadzali zawodnikom, oszukiwali w werdykcie, liczyli poza ringiem. Oczywiście możemy także sprawiedliwie podejść do całego starcia, ale przecież dobra zabawa na pierwszym miejscu.

Sporo dzieje się także poza samym ringiem. Jak dobrze wiemy, walki we wrestlingu bardzo często przenoszone są poza ring, gdzie możemy korzystać z dodatkowych elementów otoczenia. Tych w WWE 2K24 jest o wiele więcej niż w przypadku poprzednich części serii.

WWE 2K24 to najlepszy wirtualny wrestling, ale…

Nie jest to niestety gra doskonała. Fakt, fani wrestlingu zapewne będą się tutaj dobrze bawić, jednak tytuł ten cierpi na kilka bolączek. Graficznie jest dobrze, jednak oprawa nie powala na kolana. Podczas rozgrywki często też miałem wrażenie, że część ciosów, mimo, że powalały wroga na deski, praktycznie nic nie ważyły. W innych przypadkach z kolei od razu wiedziałem, że oponent po konkretnej wymianie ciosów czy rzucie przez dłuższy czas się nie podniesie. Tutaj przydałby się nieco lepszy balans.

Zwodniczka WWE 2K24

Nie zmienia to jednak faktu, że bawiłem się dobrze. Najwięcej czasu spędziłem podczas kanapowych starć i ze znajomymi łapaliśmy się na tym, że po kolejnych meczach padało stwierdzenie, “to co, jeszcze jeden”? Gra potrafi przyciągnąć do siebie na długi czas, jednak już teraz wiem, że nie będę wracał do niej tak często, jak do innych produkcji, którymi cieszymy się podczas spotkań przy konsoli.

Czy warto kupić?

Jeśli jesteś fanem wrestlingu, zdecydowanie tak. Jest to najlepsza gra o tej dyscyplinie, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku. Mimo tego, że kolejna odsłona pojawia się co roku, widać, że twórcy starają się za każdym razem dać nam coś więcej niż tylko poprawioną oprawę graficzną.

Rzut w WWE 2K24

Co więcej, mając do dyspozycji sporo ciekawych i nowych trybów, można świetnie się bawić nie tylko w towarzystwie, ale przede wszystkim podczas samotnych posiedzeń przy konsoli. Tak jak wspominałem wcześniej, ja sam nie jestem zbyt wielkim fanem bijatyk, jednak dla osób, które fascynują się tym typem gier, i przede wszystkim tą konkretną dyscypliną sportu, nie jestem w stanie polecić nic lepszego.