Te gry z Xbox Game Pass sprawią, że długo nie zaśniesz. TOP 6 najlepszych horrorów w abonamencie

Lubisz się bać? Zebrałem dla ciebie kilka, moim zdaniem najlepszych gier horrorów, jakie dostępne są w Xbox Game Pass.

Xbox Game Pass przyzwyczaił nas do tego, że w usłudze możemy znaleźć mnóstwo gier z różnych gatunków. Od klasycznych RPG, przez strzelanki, po gry przygodowe. Co jednak z horrorami? W ramach abonamentu możemy zagrać w kilka naprawdę mocnych tytułów, które nie pozwolą ci zasnąć. Wybrałem kilka, moim zdaniem najlepszych pozycji.

Amnesia: The Bunker

Amnesia: The Bunker to gra przygodowa w klimacie horroru, która została stworzona przez studio Frictional Games, które jest znane z takich tytułów, jak seria Amnesia czy SOMA. Gra zabiera nas w mroczne i tajemnicze miejsce – bunkier z czasów I wojny światowej, który zamieszkują szkaradne potwory.

Wcielamy się tutaj w postać, która budzi się we wspomnianym bunkrze i nie ma pojęcia, w jaki sposób się tutaj dostała. Naszym zadaniem jest odkrywanie tajemnic miejsca, do którego przyszło nam przybyć. Musimy się także dowiedzieć, dlaczego i w jaki sposób tutaj trafiliśmy. W tym celu będziemy eksplorować to mało gościnne miejsce, rozwiązywać zagadki i starać się przeżyć w tym mało gościnnym miejscu.

Hellbalde: Senua’s Sacrifice

Hellblade: Senua’s Sacrifice to niezwykle głęboka i mocno angażująca gra akcji stworzona przez studio Ninja Theory. Gra wyróżnia się nie tylko świetną oprawą audiowizualną, ale także wyjątkowym podejściem do tematyki zdrowia psychicznego.

Akcja gry toczy się w brutalnym świecie wikingów, gdzie gracze wcielają się w postać tytułowej Senui. Jest to pochodząca z północy celtycka wojowniczka, która wyrusza w podróż przez mroczne krainy podążając za duszą swojego zmarłego ukochanego. Senua zmaga się także z własnymi demonami, które przybierają formę halucynacji oraz wizji, które są wynikiem choroby psychicznej. Jej przyczyny oraz naturę poznajemy w trakcie gry.

Gra oferuje nam nie tylko angażujące i brutalne walki, ale także liczne zagadki i wyzwania logiczne. Niezwykła narracja oraz mocne, emocjonalne doświadczenie uczyniły tę grę jednym z najbardziej wyjątkowych tytułów ostatnich lat, zyskując uznanie zarówno graczy jak i krytyków.

Prey

Prey to gra akcji w klimacie science-fiction stworzona przez Arkane Studios i wydana przez Bethesda Softworks. Podczas rozgrywki wcielamy się w postać Morgana Yu, który budzi się na stacji Talos I, gdzie prowadzone są badania nad obcą rasą znaną jako Tytani.

Podczas rozgrywki będziemy eksplorować ogromną stację kosmiczną, która jest przepełniona tajemniczymi sekretami i niebezpieczeństwami. Nasz główny cel to przetrwanie i odkrycie prawdy o własnej tożsamości oraz powodzie, dla którego stacja została zaatakowana przez obcych.

Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić w przypadku gier tworzonych przez Arkane, rozgrywka cechuje się tutaj wielką swobodą. Będziemy musieli wykorzystywać różnorodne umiejętności oraz narzędzia, aby przetrwać w walce z obcymi i rozwiązywać zagadki napotykane na swojej drodze. Tylko od ciebie zależy, czy wybierzesz drogę walki, czy jednak postarasz się unikać konfliktu i swoje sprawy załatwiać po cichu.

Scorn

Scorn to połączenie gry FPS oraz horroru. Gra przenosi nas do surrealistycznego świata, w którym biologiczne i mechaniczne elementy łączą się w mroczne i niepokojące kompozycje wprost z obrazów Gigera.

Podczas rozgrywki wcielamy się w postać wędrującą przez labirynty pomieszczeń, pełne dziwacznych struktur i istot, których funkcja i forma wydają się być niezrozumiałe dla zwykłego człowieka. Gra emanuje ciągłym poczuciem zagrożenia i niepewności, a tajemnicze dźwięki i otoczenie wzbudzają ogromne uczucie niepokoju.

Scorn skupia się przede wszystkim na eksploracji. Nie zabraknie tutaj jednak elementów walki czy rozwiązywania zagadek. Jest to idealna okazja, aby zanurzyć się w świecie ludzkiej psychiki i fantazji, w tym mroczniejszym wydaniu.

The Evil Within

The Evil Within to gra akcji, która zabiera nas do mrocznego świata, w którym strach i przemoc są na porządku dziennym. Głównym bohaterem jest detektyw Sebastian Castellanos, wciągnięty w przerażającą intrygę, która prowadzi go przez koszmarne krajobrazy pełne niezrozumiałych zdarzeń i okrutnych stworzeń. Wszystko zaczyna się od masakry w szpitalu psychiatrycznym, a następnie rozwija się w nieprzewidywalny i mrożący krew w żyłach sposób.

The Evil Within wyróżnia się przede wszystkim ze względu na trzy podstawowe aspekty gry, niezwykle atmosferyczne lokacje, trudne wyzwania oraz zaskakujące zwroty akcji. Na swojej drodze spotkamy nie tylko tajemnicze i przerażające istoty, ale będziemy musieli zmierzyć się także z ograniczonymi zasobami oraz zagadkami wymagającymi sprytu.

The Quarry

The Quarry to gra przygodowa stworzona przez Supermassive Games, znane z takich tytułów jak Until Dawn czy The Dark Pictures Anthology. Gra przenosi nas do odległego, tajemniczego kamieniołomu. Podczs rozgrywki wcielamy się w grupę wychowawców na obozie, którzy postanowili zostać tutaj jedną noc dłużej, niż początkowo planowali.

W The Quarry musimy podejmować decyzje, które będą miały wpływ na dalszy rozwój fabuły oraz losy poszczególnych bohaterów. W miarę rozwoju fabuły odkrywane są kolejne mroczne tajemnice miejsca, w którym przyszło nam się znaleźć. Co więcej, relacje pomiędzy bohaterami będą się bardziej komplikować.

Podobnie jak np. w Until Dawn gra oferuje unikalny system interakcji, który umożliwia graczom podejmowanie decyzji w sposób naturalny, co wpływa nie tylko na rozwój samej fabuły, ale także na zakończenie.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.