Jak udostępnić swoją lokalizację przez aplikację Messenger?

Messenger jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. O swoją pozycję na globalnym rynku aplikacja rywalizuje z takimi programami jak WhatsApp, Telegram czy Signal.

Według danych z poprzedniego roku Messenger był w stanie przyciągnąć nawet 22 miliony polskich użytkowników miesięcznie. Tak duża ilość osób korzystających z programu czyni go jednocześnie najpopularniejszych komunikatorem internetowym w naszym kraju. Niniejszy poradnik powstał więc dla aktywnych użytkowników tej aplikacji, którzy jednocześnie nie wiedzą, że przy jej pomocy można w łatwy sposób udostępnić swoją aktualną lokalizację.

Jak udostępnić lokalizację przez Messenger

Cały proces udostępniania swojego położenia przez aplikację Messenger jest bardzo prosty i można go wykonać w kilku szybkich krokach. W pierwszej kolejności należy oczywiście otworzyć interesujący nas program, a następnie przejść do konwersacji osoby, której chcemy wysłać pinezkę z lokalizacją.

W każdym czacie obok okienka do pisania wiadomości znajduje się symbol czterech kółek, które skrywają w sobie zakładkę z dodatkowymi opcjami konwersacji. Po ich otworzeniu należy przejść do funkcji oznaczonej jako “lokalizacja”, a następnie zezwolić aplikacji na pobieranie danych o położeniu naszego telefonu.

W ten prosty sposób możemy poinformować bliskie osoby o naszej aktualnej lokalizacji lub szybciej odnaleźć miejsce, w którym umówiliśmy się na spotkanie.