Google Maps wprowadza nową funkcję! Sprawdź,  jak z niej skorzystać

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji do śledzenia trasy pojazdu. Stworzony przez amerykańską markę program posiada ogromną – a dodatkowo regularnie aktualizowaną – bazę map, która umożliwia szybkie zlokalizowanie miejsca położenia korzystającego z niej użytkownika.

Funkcji jakie oferuje aplikacja jest jednak znacznie więcej, a teraz zostały one rozbudowane o kolejne możliwości. Część kierowców zapewne świetnie kojarzy program Yanosik, który służy do sygnalizowania innym uczestnikom ruchu o, przeprowadzanej w pobliżu, kontroli prędkości. Amerykańska marka najwyraźniej zmierza do umocnienia swojego monopolu na rynku aplikacji z mapami, ponieważ bliźniacza opcja jest już dostępna w Google Maps.

Google Maps – jak uruchomić nową funkcję

W celu skorzystania z nowej funkcji w aplikacji Google Maps należy w pierwszej kolejności uruchomić program, a następnie wyznaczyć trasę do miejsca, które nas interesuje. Po uruchomieniu śledzenia trasy naszym oczom ukaże się dobrze znany widok mapy z lotu ptaka oraz kilka użytecznych zakładek po prawej stronie.

Pierwsza z nich (lupa) służy do wyszukiwania konkretnych miejsc na trasie, którą zmierzamy. Symbol głośnika pozwala wyciszyć lub włączyć powiadomienia, natomiast kompas – tutaj pora na zaskoczenie – wskazuje północ. Nas interesuje jednak ostatni znaczek, czyli “+” wpisany w symbol przypominający chmurę dialogową (zaznaczony na zdjęciu poniżej – po lewej stronie).

Po naciśnięciu na niego otworzy nam się kilka dodatkowych opcji, a każda z nich służy do sygnalizowania konkretnych zdarzeń pozostałym kierowcom. Możemy więc powiadomić innych o wypadku, korku, robotach drogowych, zamknięciu pasa, niesprawnym pojeździe na trasie czy obiekcie znajdującym się na drodze.

Wśród funkcji znajduje się również możliwość zasygnalizowania innym uczestnikom ruchu, że w pobliżu odbywa się kontrola prędkości. Warto również zauważyć, że zgłoszenie tego zdarzenia jest anonimowe, a mijając oznaczony punkt na trasie będziemy mogli potwierdzić jego prawidłowość.