Samsung wprowadzi na rynek aż 21 nowych modeli telewizorów! Czego można się spodziewać?

Samsung w 2024 roku postanowił nie ograniczać się w kwestii nowych telewizorów. Firma wprowadzi na rynek aż 21 nowych modeli.

Telewizory, które w tym roku pojawią się na rynku i będą sygnowane logiem marki Samsung to przekrój przekątnych od 43 do 98 cali. Będziemy mogli wybrać także jedną z kilku wiodących technologii.

Excellence Line

Excellence Line to flagowa rodzina telewizorów Samsung. W 2024 roku dołączyły do niej dwa nowe modele, QN900D oraz QN800D, które możemy kupić w rozmiarach 65, 75 i 85 cali. Można powiedzieć, że podstawą działania telewizora jest sztuczna inteligencja, ponieważ to ona odpowiada za poprawę jakości obrazu i dźwięku. Sercem telewizorów jest procesor NQ8 AI Gen 3, który optymalizuje obraz i dźwięk w taki sposób, żeby zapewnić nam jak najlepsze wrażenie niezależnie od treści, jakie w danym momencie oglądamy. Co ważne, wszystkie z tych telewizorów są w stanie wyświetlać obraz w jakości 8K. Jest tutaj także dostępna funkcja Skalowania AI 8K, która pozwala na przekształcanie treści dostępnych w niższej jakości do zbliżonej dla 8K.

Skalowanie AI 8K w telewizorach Samsung

Telewizory OLED

Klienci z Polski w 2024 roku będą mogli wybierać spośród 5 różnych modeli wykorzystujących technologię OLED. Mowa tutaj o seriach S95D, S94D, S92D, S90D oraz S85D, które będą dostępne w rozmiarach od 43 do 85 cali. Sercem telewizorów jest procesor AI NQ8 Gen 2, który dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, w jeszcze lepszy sposób ma poprawiać obraz i dźwięk niezależnie od treści, jakie oglądamy. Urządzenia korzystają także ze sztucznej inteligencji w przypadku skalowania obrazu do jakości zbliżonej do 4K.

Glare Free w telewizorach Samsung

Ciekawą opcją wydaje się też być matryca Glare Free zastosowana w serii S95D, dzięki której w znaczący sposób mają być redukowane refleksy pochodzące z zewnętrznych źródeł światła.

Telewizory Neo QLED i QLED

W przypadku technologii Neo QLED możemy liczyć na 4 nowe modele, a dokładnie QN95D, QN92D, QN90D, QN85D o przekątnych od 43 do 98 cali. Fanom gier powinien spodobać się model QN95D, ze względu na częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz. Z kolei model QN90D powinien wpaść w oko osobom, które szukają do swojego salonu prawdziwego kolosa, ponieważ ten konkretny telewizor będzie dostępny w rozmiarze 98 cali.

Telewizor Samsung S80D

Z kolei jeśli chodzi o telewizory QLED, tutaj dostępnych będzie aż 7 nowych modeli, Q80D, Q77D, Q74D, Q70D, Q68D, Q67D, Q60D w rozmiarach od 43 do 98 cali. Najbardziej zaawansowany technologicznie jest model Q80D, który działa w oparciu o procesor AI NQ4 Gen2 i funkcję Skalowania AI 4K. Dzięki takiemu zestawieniu możemy liczyć na doskonałe wrażenia podczas oglądania dowolnej transmisji, filmu czy serialu.

Wszystkie telewizory działają w oparciu o system smart Tizen TV oraz funkcję Smart Things, która pozwala sterować i zarządzać urządzeniami Samsung dzięki aplikacji mobilnej.