Samsung OLED najchętniej kupowanymi telewizorami w Polsce w roku 2023

Już 18 miesięcy po debiucie marka Samsung i jej telewizory OLED mogły pochwalić się doskonałą pozycją w sprzedażowych rankingach. W ubiegłym roku w Polsce, pod względem wartościowym, artykuły te zajęły chwalebną 1. pozycję. Za co pokochaliśmy telewizory Samsung?

Pierwsze telewizory OLED wykorzystujące technologię kropki kwantowej firma Samsung zaprezentowała w maju 2022 roku i w niedługim czasie mogła już cieszyć się zadziwiającym sukcesem. Popularnością odbiorniki koreańskiego producenta prześcignęły nawet modele, które w ofercie konkurencji pojawiły się wcześniej i posiadały już ugruntowaną, jak się wydawało, pozycję na rynku.

Samsung OLED w kilku wariantach

Od majowej premiery telewizora OLED wiele się w ofercie producenta zmieniło i już w roku następnym na scenie pojawiły jego kolejne odsłony. Obecnie do popularnej serii zaliczają się modele S90C, S92C oraz S95C dostępne w rozmiarach przekątnych od 55 do 77 cali. Jak podaje komunikat biura prasowego Samsung, udział sprzedaży telewizorów OLED producenta objął 31 procent udziału na rynku.

Najchętniej kupowane przez Polaków modele to te o przekątnej 65 i 77 cali, czyli zdecydowanie największe z dostępnych w ofercie. Ich udział w sprzedaży ilościowej wyniósł 57 procent. Najwięcej telewizorów OLED sprzedano w grudniu. Wtedy produkty marki Samsung stanowiły blisko 40 procent wszystkich modeli pod względem zarówno wartości, jak i ilości.

samsung oled najchętniej kupowany w polsce

Zaawansowana technologia i doskonały design

To właśnie te elementy wyróżniają telewizory OLED Samsung. Najnowsze technologiczne rozwiązania pozwoliły na uzyskanie w tej serii doskonałej jakości obrazu. Mamy tu do czynienia z głęboką czernią i czystą bielą, obok których stoi paleta żywych kolorów w najwyższej jakości. Wszystko dzięki technologii Quantum Dot i samoemisyjnym pikselom.

Nie bez znaczenia jest też znajdujący się we wnętrzu telewizora Neuronowy Procesor AI Quantum 4K, który automatycznie dostosowuje poszczególne parametry, takie jak jasność, kontrast, czy rozdzielczość, co ma wpływać na jakość prezentowanego na ekranie obrazu. Wierność odwzorowania barw potwierdza certyfikat Zweryfikowane przez PANTONE. Tryb Komfort Oczu pozwala natomiast na automatyczne dopasowanie jasności i temperatury barw do natężenia przedostającego się do pomieszczenia naturalnego światła.

Ekran, który stanowi dla odbiorcy najważniejszy element całej konstrukcji, dostarcza więc najlepszych wrażeń wizualnych, troszcząc się równocześnie o kondycję oczu widza. Takie rozwiązania, podane w formie smukłego designu, w przekonaniu marki stanowią podstawę sukcesu, jaki seria OLED odniosła wśród polskich konsumentów.

samsung telewizor oled s95c

Kolejne modele w już w tym roku

Jak można się było spodziewać, Samsung nie zamierza na dotychczasowych sukcesach poprzestać. Na tegorocznych targach CES w Las Vegas zapowiedziano kolejne cztery modele telewizorów OLED: S95D, S94D, S90D i S85S. Model S95D, jako najwyższy z wymienionych, zostanie wyposażony w 77-calowy ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania klatek.

Prezentowany na nim obraz będzie charakteryzował się doskonałym odwzorowaniem szczegółów i intensywnymi, żywymi kolorami. Jasność wyświetlacza zostanie zwiększona o 20 procent w stosunku do wcześniejszych modeli, co pozwoli na uzyskanie jeszcze głębszych i bogatszych odcieni czerni. Wpływająca na jakość obrazu sztuczna inteligencja ma zapewniać odwzorowanie kolorów zasługujące na certyfikat Pantone Validated.

W 2024 roku będziemy jeszcze bardziej poszerzać i udoskonalać linię telewizorów Samsung OLED. Dlatego w naszej ofercie znajdzie się jeszcze większa gama przekątnych – od 48 do 83 cali – i jeszcze więcej modeli w różnych przedziałach cenowych. Ponadto najwyższy z nich, czyli S95D, będzie wyposażony w ekran z powłoką „OLED Glare Free oraz w specjalne udogodnienia dla graczy, w tym wysoki stopień odświeżania do 144 Hz. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych konsumentów, którzy szukają coraz większych rozmiarów ekranów i jeszcze bardziej inteligentnych rozwiązań.

Grzegorz Stanisz, dyrektor sprzedaży i marketingu działu RTV w firmie Samsung Electronics Polska
samsung oled 2024

Rok 2023 rokiem sukcesu dla marki Samsung

Rok 2023 był dla marki Samsung niezwykle owocny, nie tylko wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę sprzedaż telewizorów OLED. W listopadzie ubiegłego roku polskie biuro prasowe opublikowało wyniki przeprowadzonego badania konsumenckiego, dotyczącego świadomości marki jako dostawcy urządzeń smart wśród polskich użytkowników. Okazało się, że także na tym polu producent jest niekwestionowanym liderem.

Co więcej, zarówno Samsung OLED 2023, jak i 2024 uznano już za najbezpieczniejsze, wykorzystujące połączenie z internetem telewizory na świecie. Status ten producent może zawdzięczać specjalnie opracowanemu systemowi zabezpieczeń Knox, którego regularne aktualizacje nieustannie poprawiają stan ochrony urządzenia przed cyfrowymi atakami.

Warto również wspomnieć, że Samsung Smart TV to pierwsze w branży rozwiązanie, które kilkukrotnie uzyskało certyfikat potwierdzające zgodność z Common Criteria, uznawany na świecie za obowiązkowy system certyfikacji zabezpieczeń komputerowych.

Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej na temat marki Samsung lub telewizorów, zapraszamy do naszych pozostałych artykułów.