Roborock Qrevo MaxV — recenzja. Czy to najbardziej opłacalny robot sprzątający w 2024 r?

Czy prawie 4000 złotych to dużo za robota sprzątającego? Wiem, co powiecie, oszalałeś, za tyle to ja mogę wykupić sobie wczasy w Turcji. Pewnie bym się z wami zgodził, gdyby nie odwiedziny tego małego jegomościa – czyli Roborocka Qrevo MaxV.

Roborock Qrevo MaxV. Co w nim takiego wyjątkowego?

Ostatnio miałem okazję testować model Roborock S8 MaxV Ultra, teraz z kolei dotarł do mnie jego młodszy brat, czyli Qrevo MaxV. Co w nim takiego niezwykłego? Zacznę od funkcji, z której producent jest wyjątkowo dumny, a więc systemu mopowania krawędzi FlexiArm Design. Jak to działa? Bardzo prosto. Qrevo MaxV zostały wyposażony w dwa obrotowe mopy czyszczące. Jeden z nich podczas mycia narożników i krawędzi ścian, czy nóg krzeseł i stołów, automatycznie się wysuwa. Chyba nie muszę tłumaczyć, jak to wpływa na skuteczność czyszczenia tych najbardziej trudno dostępnych miejsc.

Jeśli chodzi natomiast o sam wygląd urządzenia, to tu wielkiego zaskoczenia nie ma, to dość standardowo wyglądający robot sprzątający. W zestawie z nim nie mogło jednak zabraknąć stacji dokującej, która w przypadku modelu Qrevo MaxV jest nie mniej istotna niż sam robot. Dlaczego? Przede wszystkim to tutaj dzieje się magia związana z automatyzacją wielu jego funkcji.

Stacja dokująca inna niż wszystkie

Sama stacja, choć nie mała, to dzięki ergonomicznej budowie jest wyjątkowo ustawna, co z pewnością ucieszy posiadaczy mniejszych mieszkań, albo osoby, które najzwyczajniej w świecie nie lubią, jak sprzęt zajmuje im za wiele miejsca. Tym samym nie musicie przearanżować przestrzeni, aby ją pomieścić.

Wróćmy jednak do jej funkcji, oczywiście, jak przystało na inteligentnego robota, stacja jest w stanie automatycznie opróżnić pojemnik na kurz, czy uzupełnić zbiornik na wodę. Co więcej, sama jest w stanie wykryć poziom zabrudzeń na mopie i dostosować odpowiednio jego czyszczenie. Zatem jeśli wyjątkowo mocno ubrudzicie mopy, to nie musicie się martwić, że te wyjadą na kolejne czyszczenie niedomyte. Szczególnie że ich czyszczenie odbywa się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Taka temperatura nie tylko pozwoli lepiej doczyścić wszelkie zabrudzenia, ale również skutecznie radzi sobie z bakteriami. Nie musicie się również martwić, o to, że mokry mop będzie musiał zostać w stacji, aż do wyschnięcia, za to odpowiada bowiem tryb suszenia ciepłym powietrzem. Stacja posiada również wyjmowaną tackę, w celu łatwiejszego czyszczenia, detal, ale gwarantuje wam, że błyskawicznie go docenicie.

Sztuczna inteligencja, która naprawdę ułatwia życie

Roborock Qrevo MaxV i jego stacja dokująca to zgrany duet, ale nie dzieje się tak bez udziału osób trzecich. Mowa tu konkretnie o Rocky’m. Kim jest Rocky? Rocky to wbudowany asystent głosowy, który wspiera pracę i obsługę Qrevo MaxV. Wystarczy powiedzieć Hello Rocky, aby robot przygotował się do działania. Następnie, za pomocą komend głosowych, możemy robocikowi zlecić sprzątanie, określić jego sposób, wybrać konkretne pomieszczenie, czy nawet dostosować moc ssania bądź kazać mu udać się do stacji dokującej.

Dla mnie to absolutny gamechanger, Roborockiem Qrevo MaxV naprawdę możemy sterować bezdotykowo, co dla mnie jest właśnie synonimem inteligentnego robota sprzątającego. Po co mi sprzęt, przy którym i tak muszę chodzić? Wiem, że w 2024 roku sztuczna inteligencja w robotach to nic nadzwyczajnego, ale w Qrevo MaxV działa to wyjątkowo sprawnie. Na tyle, że ja nie wyobrażam sobie powrotu do urządzeń, którego tak rozwiniętego wsparcia SI nie posiadają.

Muszę jednak wspomnieć o małej wadzie asystenta głosowego. Niestety nie jest on dostępny w języku polskim. Za to możemy wybrać angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, koreański i jeszcze kilka innych. Komendy nie są jednak jakieś specjalnie skomplikowane i każdy powinien poradzić sobie z jego obsługą.

Oczywiście funkcje sztucznej inteligencji w Roborocku na tym się nie kończą. Qrevo MaxV został wyposażony dodatkowo w kamerę RGB. Ta nie tylko pozwala mu na rozpoznawanie i omijanie przeszkód, na które może trafić podczas sprzątania, ale również na rozpoznanie wyjątkowo brudnych powierzchni. Jeśli zaznaczycie w aplikacji odpowiednią opcję, to Qrevo MaxV, takie wyjątkowo trudne zabrudzenia będzie mopował dwa razy.

Obecność kamery sprawia, że możecie z niej korzystać także do wideorozmów bądź do podglądania waszych zwierzęcych kompanów, gdy jesteście poza domem. Głosowa komunikacja pozwoli wam nawet, w razie potrzeby, przywołać zwierzaka do porządku.

Najlepsza aplikacja w branży?

Jeśli mieliście kiedykolwiek do czynienia z produktami marki Roborock, to wiecie, że aplikacja tej firmy należy do ścisłej czołówki w branży. Zawiera ona całe mnóstwo przydatnych funkcji i trybów, w tym:

  • Wirtualne bariery
  • Mapowanie wielopoziomowe
  • Ulepszone funkcje harmonogramu
  • Ustawienia dotyczące mocy czy mopowania
  • Ustawienia dotyczące automatycznego opróżniania brudów

W dużym skrócie, w aplikacji Roborock Qrevo MaxV znajdziecie wszystko, czego moglibyście zapragnąć, a nawet więcej.

Topowa specyfikacja

Roborock Qrevo MaxV może pochwalić się znakomitą specyfikacją, której szczegóły możecie poznać poniżej.

Czas pracy180 min
Czas ładowania akumulatora240 min
Pojemność zbiornika na kurz0.33 l
Poziom hałasu54 dB
CzujnikiPrzeszkód
FunkcjeAutomatyczne opróżnianie pojemnika, Automatyczny powrót do bazy i ładowanie, Programator pracy, Wirtualna ściana (sterowana z poziomu aplikacji), Wi-Fi, Funkcja mopowania
KolorBiały
Szerokość35 cm
Wysokość (odkurzacz)10.2 cm
Głębokość35.3 cm
Waga3.9 kg
Waga z opakowaniem16.2 kg
Wymiary opakowania (SxWxG)59.7 x 42.2 x 44 cm
Moc ssąca7 kPa
Model filtraE11
Nazwa filtraHEPA
Funkcje dodatkoweAutomatyczne podnoszenie mopa, Inteligentne wykrywanie brudu, Myje i suszy nakładkę mopującą, Połączenia wideo w czasie rzeczywistym, Sterowanie głosem, Tworzenie stref sprzątania bez dostępu i bez mopowania
Liczba programów czyszczenia12
Programator pracyTak
Wi-Fi – sterowanie za pomocą smartfonaTak
Stacja opróżniającaTak

Roborock Qrevo MaxV w akcji

Pora przejść do najważniejszego, Qrevo MaxV do czyszczenia wykorzystuje dwa mopy, silikonową rolkę oraz dodatkową szczoteczkę boczną. Robot bez problemu radzi sobie z czyszczeniem zarówno dywanów, jak i gładkich powierzchni, jak panele czy terakota. Sierść zwierząt, rozgniecione chipsy, czy inne zanieczyszczenia to dla niego żaden problem, ale to potrafi w zasadzie większość robotów sprzątających, prawda?

Nie zapominajmy jednak, że Roborock Qrevo MaxV oferuje również mopowanie i tu muszę przyznać, że sprzęt zdrowo mnie zaskoczył. Z tym mopowaniem bywa bowiem bardzo różnie w robotach sprzątających. Niektóre mają tendencję wręcz do rozmazywania brudu, a nie jego dokładnego czyszczenia. W przypadku Qrevo MaxV dwa obrotowe mopy działające z maksymalną prędkością obrotową wynoszącą 200 obr./min spisują się po prostu rewelacyjnie, trudno mi wyobrazić sobie sytuację, w której bylibyśmy w stanie lepiej domyć podłogę.

To, co jeszcze mi się bardzo spodobało w Roborock Qrevo MaxV, to mopy automatycznie podnoszące się na wysokość 10 mm gdy robot wjeżdża na dywan, aby go nie zamoczyć. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas jednego programu wyczyścić pomieszczenia, które posiadają zarówno gładkie powierzchnie, jak i dywany. Zwiększając tym samym całkowitą efektywność sprzątania robota.

Polubiłem również całkiem nowy tryb sprzątania, a jest to czyszczenie zgodne z kierunkiem podłogi, co sprawia, że mycie odbywa się np. wzdłuż paneli i na niektórych układach podłóg jeszcze łatwiej będzie zadbać o czystość i brak smug.

Roborock Qrevo MaxV – czy warto?

Pora na podsumowanie, Roborock Qrevo MaxV to inteligentny robot sprzątający, który odwali za was całą brudną robotę. Czyści skutecznie, można nim sterować bezdotykowo, a automatyzacja w połączeniu ze stacją dokującą sprawia, że w pewnym momencie możecie zapomnieć, że w ogóle go macie. Wady? Z pewnością brak obsługi głosowej w języku polskim no i poniekąd cena. Oczywiście znajdziemy modele droższe, jak choćby wspomniany S8 MaxV Ultra, ale też wiele tańsze. Mogę was jednak zapewnić, że inwestując w Roborock Qrevo MaxV otrzymujecie kompletnego i zaawansowanego robota sprzątającego, który posłuży wam przez lata.

Gdzie kupić?

Roborock Qrevo MaxV jest już dostępny w polskich sklepach i jeśli po przeczytaniu mojej recenzji was zainteresował, to poniżej znajdziecie kilka najlepszych ofert.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.