Nowe PlayStation 5 zachwyca! Sony wreszcie pokazało potencjał swojej konsoli. Musicie to zobaczyć

Wygląd PlayStation 5 już w dniu swojego ogłoszenia wywołał mieszanie uczucia. Największa konsola Sony w historii bardzo mocno odbiegała od poprzedników, zarówno pod względem designu, jak i kolorystyki. Widać było jednak, że w tej niecodziennej konstrukcji jest ogromny potencjał na limitowane wydanie dla największych sympatyków PlayStation.

Na co stać PS5 pokazał m.in. artysta o pseudonimie BossLogic, który stworzył kilka renderów limitowanej wersji konsoli Sony.

Od premiery PlayStation 5 minęło już jednak ponad 2,5 roku, a my wciąż nie doczekaliśmy się niczego podobnego w rzeczywistości. Oczywiście Sony wydało kolorowe boczki, ale nie na to liczyli najwięksi kolekcjonerzy. Wszystko zmieni się jednak 20 października 2023 roku, dlaczego akurat wtedy?

PlayStation 5 w limitowanej wersji Spider-Man 2

Sony wraz ze studiem Insomniac zaprezentowało dziś limitowaną wersję konsoli PlayStation 5 inspirowaną nadchodzącą grą Spider-Man 2. Jak zwraca uwagę Jacinda Chew – starszy dyrektor artystyczny w Insomniac:

Inspiracją dla projektu był symbiot, który pojawia się w grze. Opanował on również konsolę i kontroler, ale nadal można zobaczyć trochę czerwieni pod jego mackami

Nowe PlayStation 5 wygląda po prostu znakomicie, w zestawie z konsolą, która trafi do sprzedaży 20 października, znajdzie się jeszcze limitowany kontroler i gra.

Co istotne, osoby, które już posiadają PS5, również będą mogły przeobrazić swój sprzęt. Do sprzedaży trafią bowiem same obudowy konsoli inspirowane Spider-Manem, jak również kontrolery DualSense. Sony tym razem zadbało o wszystkich graczy.

Venom w akcji na nowym zwiastunie Spider-Man 2

Przy okazji dzisiejszego ogłoszenia otrzymaliśmy również nowy zwiastun gry Spider-Man 2. Po raz pierwszy możemy zobaczyć, jak w grze prezentuje się Venom.

Premiera gry Spider-Man 2 odbędzie się 20 października 2023 roku, wyłącznie na konsoli PlayStation 5.