Jest pierwsza recenzja Final Fantasy XVI. Kultowy magazyn wydał swój werdykt

Final Fantasy XVI to bez wątpienia jedna z największych premier 2023 roku. Na kolejną pełnoprawną odsłonę tej wyjątkowej serii jRPG czekamy od 2016 roku. Czy po 7 latach otrzymaliśmy tytuł godny cyklu? Pierwsza recenzja nie pozostawia wątpliwości.

Pierwsza recenzja Final Fantasy XVI – czy jest na co czekać?

Legendarny wręcz magazyn Famitsu jako pierwszy na świecie podzielił się swoją opinią na temat Final Fantasy XVI z resztą świata. Japońscy dziennikarze przyznali Final Fantasy XVI łączną notę wynoszącą 39 na 40 punktów, a więc niemal maksymalną. Co warto podkreślić, w całej historii Famitsu (od 1986 roku) tylko 29 gier otrzymało maksymalną notę. Co ciekawe, tylko w tym roku zasłużyły na to wyróżnienia dwie gry: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i Street Fighter 6.

Co jest takiego niezwykłego i prestiżowego w ocenach japońskiego magazynu? Przede wszystkim na ocenę końcową recenzji każdej gry składają się w sumie opinie aż 4 recenzentów. Każdy może przyznać danemu tytułowi od 1 do 10 punktów, które po zsumowaniu dają ocenę końcową. Właśnie dzięki temu recenzje Famitsu są traktowane jako jedne z najbardziej miarodajnych i prestiżowych w całej branży.

Z recenzji dowiadujemy się, że główna kampania Final Fantasy XVI wystarczy nam na 35 – 40 godzin. Jeśli jednak postanowicie eksplorować świat gry i brać udział w dodatkowych aktywnościach, to z powodzeniem spędzicie na zabawie nawet 70 godzin. Widać zatem doskonale, że Final Fantasy XVI będzie grą dużą, ale nie monstrualną, co w obecnych czasach ogromnych i pustych otwartych światów należy uznać za plus.

Final Fantasy XVI – kiedy premiera?

Jeśli pierwsza recenzja Final Fantasy XVI zachęciła was do zakupu gry, to na szczęście na jej debiut nie będziecie musieli długo czekać. Premiera Final Fantasy XVI nastąpi już 22 czerwca, wyłącznie na konsoli PlayStation 5. Choć spekuluje się, iż gra może w późniejszym terminie trafić na PC, to nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone przez twórców.