Jak włączyć tłumaczenie rozmów na żywo w One UI 6.1? Jakie języki obsługuje nowa funkcja? Sprawdź, czy opcja zadziała na twoim smartfonie

Tłumaczenie połączeń telefonicznych w czasie rzeczywistym to jedna z najciekawszych funkcji, jakie trafiły na smartfony z serii Galaxy po aktualizacji do One UI 6.1. W niniejszym tekście dowiesz się jak skorzystać z omawianej opcji.

One UI 6.1 tłumaczenie rozmów – jak włączyć nową funkcję?

Najszybszym sposobem na uruchomienie nowej funkcji jest przejście do klawiatury numerycznej urządzenia (miejsca, w którym wpisujesz numery telefonów), a następnie rozwinięcie menu z ustawieniami dotyczącymi połączeń (trzy, ustawione pionowo, kropki znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu).

One UI tłumacz rozmów telefonicznych

Druga zakładka od góry nosi nazwę “Tłumaczenie na żywo” i to właśnie ona skrywa w sobie opcje związane z translacją w czasie rzeczywistym. Po uruchomieniu omawianej funkcji należy wybrać dwa z dostępnych w aplikacji języków. Pierwszy z nich dotyczy języka, którym ty się posługujesz, natomiast drugi definiuje twojego rozmówcę.

Galaxy AI translator jak włączyć

Pozostałe funkcje pozwalają, między innymi, na wyciszenie swojego głosu (odbiorca będzie słyszał tylko lektora), wyciszenie głosu rozmówcy oraz przypisanie konkretnych ustawień tłumacza do np. poszczególnych kontaktów.

Galaxy AI funkcje

Ile języków obsługuje tłumacz Galaxy AI?

Aktualnie funkcja Galaxy AI Translate obsługuje 16 języków, jednak w aplikacji znajdziecie dodatkowe dialekty, które rozróżniają np.: angielski amerykański oraz angielski brytyjski.

 1. Polski
 2. Angielski
 3. Hiszpański
 4. Arabski
 5. Chiński
 6. Francuski
 7. Hindi
 8. Indonezyjski
 9. Japoński
 10. Koreański
 11. Niemiecki
 12. Portugalski
 13. Rosyjski
 14. Tajski
 15. Wietnamski
 16. Włoski

Na których smartfonach zadziała tłumacz?

Tłumaczenie rozmów na żywo jest dostępne jedynie na flagowcach z serii Galaxy S oraz Galaxy Z.

 • Galaxy S24, Galaxy S24 +, Galaxy S24 Ultra
 • Galaxy S23, Galaxy S23 +, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 FE
 • Galaxy Z Fold 5 oraz Galaxy Z Flip 5
 • Galaxy Z Fold 4 oraz Galaxy Z Flip 4