Warto było czekać na One UI 6.1. Sprawdź 5 funkcji, dzięki którym mój Galaxy S22 zyskał nowe życie

One UI 6.1 to najnowsza wersja nakładki przeznaczonej na smartfony z serii Galaxy. Oprogramowanie zostało zaprezentowane na początku 2024 roku (podczas premiery Galaxy S24), jednak dopiero teraz trafiło na starsze urządzenia koreańskiej marki. Najważniejszą częścią update’u są funkcje, które dostępne w ramach Galaxy AI.

1. Tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym

One UI 6.1 tłumaczenie rozmów telefonicznych

Wbudowany translator Samsunga to zdecydowanie jedna z najważniejszych funkcji Galaxy AI. Na co dzień działa on podobnie do bliźniaczego programu od Google, jednak Samsung rozbudował jego możliwości o opcję tłumaczenia rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym.

Funkcja działa obecnie w 23 językach i dialektach , wśród których znalazł się nasz rodzimy język polski. Koreańska marka musi jeszcze co prawda popracować na trafnością wykonywanych przez translator transkrypcji, jednak w przypadku prostych konwersacji (np. rezerwowania stolika na wieczór) omawiana opcja okaże się nieoceniona.

2. Wyszukiwanie obrazem

One UI 6.1 inteligentne wyszukiwanie

Jeśli korzystasz ze smartfonów z Androidem, to z całą pewnością kojarzysz obiektyw Google, umożliwiający wyszukiwanie informacji na podstawie obrazu. Wspomniana opcja została teraz domyślnie wgrana na flagowce Samsunga i przekształcona w taki sposób, by jej użycie wymagało możliwie najmniejszego nakładu pracy. Wystarczy, że przytrzymasz palec na środkowym klawiszu w menu dolnym, a następnie zaznaczysz obiekt, który ma zostać wyszukany w Google.

3. Tłumaczenie czatów na żywo oraz korekta błędów

One UI 6.1 tłumaczenie czatu w czasie rzeczywistym

Wbudowany translator Samsung umożliwia tłumaczenie czatów tekstowych w zewnętrznych aplikacjach, takich jak What’s App, Instagram czy Messenger. Funkcja została wgrana do systemowej klawiatury smartfonów z serii Galaxy. Co ciekawe, pozwala ona również modyfikować styl twoich wiadomości i szybką wymianę słownictwa, na np. bardziej formalne.

4. Rozbudowany edytor zdjęć

Galaxy AI obróbka zdjęć

Galaxy AI oferuje rozbudowany edytor zdjęć, którego kluczowymi funkcjami są: możliwość generowania dodatkowych klatek w standardowym filmie (przez co użytkownik może uzyskać efekt Slow Motion w standardowym nagraniu) oraz wycinanie obiektów na zdjęciu i zastępowanie ich wygenerowanym tłem.

Druga z wspomnianych opcji była dostępna już na One UI 6.0, jednak w nowej wersji oprogramowania edytor potrafi zastąpić istniejący obiekt zupełnie innym elementem. Czasem działa to nieźle, a czasem nieco gorzej. Funkcja z całą pewnością będzie rozwijana w przyszłości, przez co stanie się o wiele bardziej precyzyjna.

5. Narzędzie do streszczania artykułów

One UI 6.1 na Galaxy

Jeżeli nudzą cię kilkustronicowe recenzje smartfonów, to nowa funkcja One UI 6.1 została stworzona specjalnie dla ciebie. Wystarczy, że wejdziesz w dowolny artykuł (musisz przy tym używać wbudowanej przeglądarki Samsunga), a Galaxy AI stworzy dla ciebie krótki konspekt całego tekstu.