One UI 6.1 w końcu trafiło na mojego Galaxy S22. Sprawdź, jak zainstalować aktualizację na twoim smartfonie

Zastanawiasz się nad tym, jak zainstalować One UI 6.1 na swoim smartfonie z serii Galaxy? Sprawdź, które modele otrzymały już dostęp do nowego update’u oraz jak pobrać go na twoje urządzenie.

Jak zainstalować One UI 6.1 na Samsungu Galaxy?

W celu zweryfikowania, czy nowa wersja Androida jest już dostępna na twoim smartfonie, należy w pierwszej kolejności otworzyć ustawienia, a następnie przejść do zakładki opisanej jako aktualizacje oprogramowania. Znajduje się ona niemalże na samym dole wszystkich opcji wyświetlanych w menu ustawień.

Jak zainstalować One UI 6.0

Następnym krokiem będzie otwarcie omawianej funkcji oraz wybranie belki zaznaczonej na jednym z poniższych zrzutów ekranu. W wyniku podjętych przez nas działań smartfon zacznie sprawdzać dostępność potencjalnych aktualizacji.

One UI 6.0 aktualizacja

Na koniec twój Samsung Galaxy wyświetli informacje dotyczące wersji wykorzystywanego przez Ciebie oprogramowania oraz wiadomość o ewentualnych update’ach. To właśnie w tym miejscu pojawi się możliwość pobrania nowej odsłony systemu.

Istnieje również szansa na to, że twój telefon wykona cały proces pobierania automatycznie, ale wydarzy się tak tylko wtedy gdy widoczna na drugim zrzucie ekranu opcja – automatycznie pobieraj przez Wi-Fi – będzie uruchomiona. Instalacja nowej wersji systemu trwa kilka minut, jednak całą procedurę może spowolnić słabe połączenie internetowe.

Które modele otrzymają Galaxy AI wraz z One UI 6.1?

One UI 6.1 na Galaxy S22

Aktualizacja do One UI 6.1 zadebiutowała już na większości flagowców koreańskiego producenta. Update jest dostępny dla użytkowników takich modeli, jak: Galaxy S24, Galaxy S23, Galaxy S22 oraz Galaxy Z Flip/Fold 5 i 4. Urządzeni z serii S21 otrzymały wspomnianą aktualizację na terenie USA, a więc wkrótce ich europejskie odpowiedniki również dostaną nowe funkcje.

  • Galaxy S24, Galaxy S24+, Galaxy S24 Ultra,
  • Galaxy S23, Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 FE,
  • Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra,
  • Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra,
  • Galaxy Z Fold 5/Galaxy Z Flip 5,
  • Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4,
  • Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3,
  • Galaxy Tab S9, GalaxyTab S9+, Galaxy Tab S9 Ultra,
  • Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+, Galaxy Tab S8 Ultra.

Powyżej znajdziesz listę wszystkich modeli, które wraz z One UI 6.1 otrzymają dostęp do funkcji opartych na sztucznej inteligencji od Samsunga (Galaxy AI).