Loki sezon 3 – czy będzie kontynuacja hitu Marvela na Disney Plus? Sprawdź, co już wiemy

Zastanawiasz się, czy Loki doczeka się 3 sezonu? Sprawdź, co już wiemy.

Loki to jeden z najlepszych i najchętniej oglądanych seriali osadzonych w świecie Marvela. Doczekaliśmy się już finału 2 sezonu, i wiele osób zadaje sobie pytanie, czy będzie kontynuacja. Jakie są szanse na to, że w przyszłości obejrzymy Loki sezon 3?

O czym jest serial Loki?

Serial Loki doczekał się do tej pory 2 sezonów, które są ze sobą mocno połączone. Ciągłość fabularną zapewniają także filmy. Akcja 1 sezonu rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach rozgrywających się w finale Avengers: Koniec gry. Z kolei drugi sezon jest bezpośrednią kontynuacją akcji z finału pierwszej części. Loki wraz z Mobiusem, Hunterem B-15 oraz innymi postaciami przemierza wciąż zmieniające się i rozszerzające multiwersum po to, aby odnaleźć Sylvie, sędzie Renslayer, Pannę Minutkę. Ich zadaniem jest także odpowiedź na to, czym tak właściwie jest wolna wola.

Obsada

W serialu Loki występują m.in.:

  • Tom Hiddleston
  • Owen Wilson
  • Gugu Mbatha-Raw
  • Wunmi Mosaku
  • Sophia DiMartino
  • Tara Strong
  • Neil Ellice

Czy będzie 3 sezon?

Twórcy serialu nie podali do wiadomości jeszcze oficjalnych informacji na temat tego, czy powstanie 3 sezon serialu Loki. Jest jednak na to bardzo duża szansa. Kevin Wright, producent serialu w rozmowie z serwisem Variety powiedział:

Myślę, że sprawa jest otwarta. Z pewnością nie rozwijaliśmy tego sezonu, myśląc o tym, że musimy przygotować grunt pod 3 sezon, w taki sposób, w jaki zrobiliśmy to z pierwszym, w którym było bardzo konkretnie powiedziane: “Hej, wracamy”. Ale myślę też, że tam, gdzie zmierza ten serial, z pewnością może być wiele, wiele, wiele więcej historii do opowiedzenia, z Lokim, w świecie Lokiego i w innych światach związanych z postacią Lokiego.

Wright dodał także, że dwa pierwsze sezony rzeczywiście były tworzone jako całość, jak “dwa rozdziały jednej książki”. Nie wyklucza jednak, że mogą powstać kolejne “książki” z tej samej serii.

Pojawiła się jednak informacja, która może nieco ostudzić oczekiwanie fanów. Wright co prawda nie wyklucza powstania kolejnych sezonów, jednak odniósł się do braku sceny po napisach w finałowych odcinku 2 sezonu. W jednej z wypowiedzi możemy przeczytać:

Nie napisaliśmy żadnych i na pewno ich nie nakręciliśmy. Wiele osób chce, aby te rzeczy były jak zamknięte historie. Wiem, że niektórzy lubią szersze wzajemne powiązania. Myślę, że czasami staje się to przeszkodą dla części z naszych historii. Dla nas to była zamknięta historia i tyle.

O czym może być 3 sezon Lokiego?

Tutaj pojawia się bardzo ważne pytanie, o czym mógłby opowiadać ewentualny 3 sezon? Jak wiemy po finale 2 serii, Loki w swojej podstawowej formie dociera do centrum wszechświata i zasiada na miejscu Tego, Który Trwa. Oznacza to swoiste wygnanie i konieczność pozostania w tym miejscu przez głównego bohatera. Tylko w ten sposób może kontrolować przepływ czasu.

W grę może wchodzić postać Sylvie, czyli jeden z wariantów Lokiego. Kolejny sezon mógłby opowiadać także o jej przygodach. Niedokończony pozostał także wątek Mobiusa oraz samego Urzędu Wariacji Czasu. Pytanie tylko, czy twórcy będą chcieli kontynuować opowieść bez udziału głównego bohatera. A jeśli tak, czy wyjdzie to serialowi na dobre. Odpowiedzi na te pytania uzyskamy zapewne za jakiś czas.

Kevin Wright w rozmowie z TVLine powiedział także, że nie wyklucza kontynuacji, która niekoniecznie musi być 3 sezonem. W pewien sposób porównał serial Loki do Breaking Bad, mówiąc, że jeśli Loki to Breaking Bad to nie widzi powodu, aby nie stworzyć własnego Better Call Saul.