iPad mini 7.gen – kiedy premiera? Sprawdź potencjalną specyfikację nowego tabletu od Apple

Jeszcze kilka lat temu iPad mini wydawał się perfekcyjną alternatywą dla użytkowników, którzy nie byli zdecydowani na zakup dużego tabletu, a jednocześnie potrzebowali urządzenia ze sporym ekranem. Od premiery pierwszego modelu “mini” minęło jednak trochę czasu, a smartfony coraz częściej zaczęły oferować wyświetlacze, które spokojnie mogłyby zastąpić kupno małego tabletu. Czy kolejna generacja kompaktowego iPada zaproponuje więc jakieś dodatkowe rozwiązania – zachęcające potencjalnych klientów do jej nabycia?

iPad mini 7.gen – kiedy premiera?

iPad mini od marki Apple

Ostatnia generacja iPada mini trafiła do sprzedaży we wrześniu 2021 roku. Jeszcze kilka miesięcy temu w sieci pojawiały się przecieki sugerujące, że jego następcę zobaczymy tej jesieni, ale niestety te przedwczesne zapowiedzi okazały się chybione. Bazując na datach premiery starszych wersji urządzenia możemy zgadywać, że iPad mini 7. gen pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku.

  • iPad mini 6. gen | Premiera: wrzesień 2021
  • iPad mini 5. gen | Premiera: marzec 2019
  • iPad mini 4. gen | Premiera: wrzesień 2015

Podobną informację udostępnił na swoim profilu analityk Ming-Chi Kuo, który od lat jest cytowany w branżowej prasie jako wiarygodne źródło informacji o niewydanych jeszcze produktach marki Apple. Według popularnego leakstera nowy tablet firmy z Cupertino miał zadebiutować pod koniec obecnego lub na początku przyszłego roku. Jako, że jego rychła premiera jest bardzo mało prawdopodobna, to kolejną możliwą datą wydaje się najbliższa wiosna.

Jaką specyfikację otrzyma nowy tablet marki Apple?

iPad mini 6. gen

Najnowsza wersja iPada mini z całą pewnością otrzyma mocniejszy procesor, którym może okazać się jednostka A17 Pro znana z iPhone’ów 15 Pro. Część branżowych przecieków sugeruje jednak wykorzystanie starszego chipsetu (A16), zastosowanego wcześniej w podstawowych modelach tegorocznego flagowca od Apple. Na ostateczne informacje w tym aspekcie będziemy musieli poczekać do oficjalnej premiery urządzenia.

Wielkość nowego tabletu nie powinna ulec zmianie, a więc ponownie otrzymamy wyświetlacz o przekątnej 8.3-cala. Prawdopodobne wydaje się jednak usprawnienie częstotliwości odświeżania obrazu, która ma osiągać maksymalną wartość na poziomie 120 Hz. Spodziewamy się również, że iPad mini 7. gen zagwarantuje co najmniej 128 GB pamięci wewnętrznej, co oznaczałoby definitywne odejście od wariantu z dyskiem o pojemności 64 GB.