Diuna ma problem? Ten film kosztował 2 miliony dolarów, a jego kontynuacja przyciąga tyle samo widzów

Netflix ma kolejny, ale tym razem niespodziewany przebój filmowy. Kod 8: Część 2 zbiera podobną liczbę widzów co kinowa kontynuacja Diuny. Czy to sprawi, że możemy liczyć na część 3 z serii Kod 8?

Kod 8: część 2 niczym Diuna: część druga?

Kod 8 to niezależny film science-fiction, za którego powstanie odpowiadają dobrze znani aktorzy Stephen Amell oraz Robbie Amell. Pierwsza część została ufundowana ze zbiórki crowdfundingowej. Po zebraniu 2 milionów dolarów twórcy przystąpili do działania i tak powstała ciekawa opowieść inspirowana choćby cyklem X-Men.

Film przedstawia nam bowiem świat, w którym 4% populacji rodzi się z mocami. Zamiast jednak stać się superbohaterami, są dyskryminowani przez społeczeństwo i władze, doświadczając przy tym dużej brutalności ze strony policji.

Kod 8 pojawił się na kilku festiwalach poświęconych filmom fantasy i science-fiction, jednak trudno było mówić o jego wielkiej popularności. Dzieło dostrzegł jednak Netflix i postanowił zainwestować w kontynuację. Już z większym budżetem i możliwościami twórcy przygotowali film Kod 8: część 2, który właśnie święci triumfy na Netflix.

Po premierowym weekendzie Kod 8: część 2 wskoczył do TOP 10 najchętniej oglądanych filmów na Netflix w ponad 70 krajach, w tym w Polsce. Sprawia to, że zgromadził on już podobną liczbę widzów, co Diuna: część druga w kinach. Biorąc pod uwagę, że najnowszy film Denisa Villeneuve’a to jedna z największych i najbardziej oczekiwanych premier roku, możemy śmiało stwierdzić, że Kod 8: część 2 to wielki sukces Netflixa.

Kod 8: część 3 – kiedy premiera? Czy trafi na Netflix?

Netflix nie potwierdził jeszcze oficjalnie prac nad filmem Kod 8: część 3. Nie ma jednak powodów do paniki. Może być na to najzwyczajniej za wcześnie. Netflix znany jest z tego, że czasami na potwierdzenie kontynuacji każe nam czekać miesiącami.

W przypadku Kod 8 wydaje się, że tylko kataklizm mógłby sprawić, iż części 3 nie dostaniemy. Pozytywnie do kontynuacji są nastawieni również główni twórcy filmowej serii, a więc Stephen i Robbie Amell. Podczas jednego z ostatnich wystąpień zostali oni zapytani o szanse na 3 część sagi. Pierwszy z nich stwierdził, że do tej pory jedyni “zarysowali powierzchnię” wykreowanego przez siebie świata. Z kolei Robbie dodał, iż tworzenie 2 części z Netflixem było wspaniałym doświadczeniem. Streamingowy gigant, miał bowiem obdarzyć twórców ogromnym zaufaniem i nie wtrącał się w proces twórczy.

Wspaniale jest móc produkować film z ludźmi, którym tak bardzo się ufa. Uwielbiam widzieć tę drugą stronę. To bardzo pomaga. Wspaniale jest mieć taką swobodę i zaufanie ze strony Netflixa – Robbie Amell.

Kiedy jednak możemy spodziewać się ewentualnej premiery filmu Kod 8: część 3? Jeśli Netflix da na to zielone światło, to z całą pewnością nie będziemy musieli czekać na kontynuację, tak długo jak miało to miejsce w przypadku drugiej części. Warto przypomnieć, że Kod 8 zadebiutował pierwotnie w 2019, a jego kontynuacja w 2024 roku.

To na razie wszystko, co wiemy o filmie Kod 8: część 3. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje, powyższy wpis zostanie zaktualizowany.