6 lat czekania i jest! Znakomity RPG powróci z kontynuacją już w tym roku. Zobacz trailer

Po latach oczekiwania wreszcie zapowiedziano Kingdom Come: Deliverance 2, czyli kontynuację jednego z najlepszych RPG-ów ostatnich lat. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć.

Pamiętam, że jeszcze przed premierą Kingdom Come: Deliverance ciężko było mi uwierzyć, że to debiutanckie dzieło Warhorse Studios dowiezie zapowiadaną na zwiastunach jakość. Duży otwarty świat, nastawienie na realizm i oddanie realiów XV-wieczny Czech oraz znakomita oprawa graficzna budziły pewne obawy. Ostatecznie, pomimo problemów w dniu premiery, Kindgom Come: Deliverance to jedna z najlepszych i najbardziej oryginalnych gier RPG ostatnich lat. Na kontynuację czekałem z utęsknieniem i wreszcie się doczekałem.

Studio Warhorse i wydawca tytułu, firma Plaion, zapowiedzieli Kingdom Come: Deliverance 2. Jeśli tak jak ja nie mogłeś się doczekać premiery gry, to mam dla Ciebie najważniejsze informacje na jego temat.

Co wiemy o Kingdom Come: Deliverance? Historia, świat, walka

Kingdom Come: Deliverance 2 będzie bezpośrednią kontynuacją poprzedniego tytułu, co oznacza, że po raz kolejny wcielimy się w postać Henry’ego, który po wydarzeniach z pierwszej części nie jest już tylko prostym synem kowala. Akcja gry rozpoczyna się w 1403 roku, a my, wraz z Henry’m, ruszamy ku kolejnej przygodzie.

Co istotne, nowa opowieść została skonstruowana w taki sposób, że odnajdą się w niej nie tylko weterani i znawcy pierwszej części, ale także gracze, którzy po Kingdom Come: Deliverance nigdy nie sięgnęli. Przedstawiona historia ma być znacznie bardziej filmowa, a to m.in. dzięki ponad 5 godzinom przerywników filmowych.

Kingdom Come: Deliverance 2 ma być grą większą, lepszą i ładniejszą od pierwowzoru. Zamiast jednego otwartego świata, otrzymamy tym razem dwie wielkie mapy, a każda z nich dwukrotnie większa od tej z oryginału. Eksploracja świata w kontynuacji Kingdom Come: Deliverance nabierze zatem nowego znaczenia. Jak już wspominałem, twórcy wciąż stawiają na realizm, dzięki czemu będziemy mogli odwiedzić między innymi Czeski Raj z zamkiem Trosky w pełni chwały, a także piękne miasto Kutná Hora, zlokalizowane niedaleko kopalni srebra.

Niektórych graczy mogły odstraszyć od pierwszego Kingdome Come: Deliverance zawiłe i rozbudowane systemy rozwoju postaci czy walki. Te zostaną znacznie przebudowane w kontynuacji, aby były bardziej przystępne, jednocześnie zachowując swój niepowtarzalny charakter. Wciąż zatem będziemy obserwować rozgrywkę głównie z perspektywy pierwszej osoby i mierzyć się z przeciwnikami korzystając z prawdziwych, średniowiecznych stylów walki. Nasz arsenał zostanie jednak rozbudowany m.in. o dodatkową broń dystansową, jak kusze czy broń prochowa.

Kingdom Come: Deliverance 2 to RPG z krwi i kości. Czekają zatem na nas liczne dialogi, trudne wybory, a także rzemiosło czy rozwój postaci. Henry jest bowiem na tyle elastyczny, iż bez trudu dopasujemy go do swoich preferencji. Wolisz się skradać i mordować w ciemnych alejkach? Nie ma sprawy, twój Henry taki będzie. Jeśli natomiast chcesz być rycerzem w lśniącej zbroi, to i w takim kierunku będziesz mógł pokierować protagonistę Kingdom Come: Deliverance 2.

Kiedy premiera Kingdom Come: Deliverance 2?

Twórcy Kingdom Come: Deliverance 2, dość niespodziewanie, potwierdzili już, że gra zadebiutuje w 2024 roku. Na dokładną datę premiery musimy jeszcze poczekać. Najprawdopodobniej poznamy ją latem tego roku.

Platformy. Czy Kingdom Come Deliverance 2 trafi na PS5?

Kingdom Come Deliverance całkowicie pomija 8-generację konsol i ukaże się jedynie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Tytuł będzie dostępny z polskimi napisami.

Kingdom Come Deliverance 2. Wymagania na PC

Niestety, jeszcze nie ujawniono oficjalnych wymagań sprzętowych Kingdom Come: Deliverance 2. Możemy jednak spodziewać się dość wysokich wymagań, jeśli weźmiemy pod uwagę dotychczas udostępnione materiały.

Trailer Kingdom Come: Deliverance 2

Kingdom Come: Deliverance nie tylko otrzymało już pierwszy zwiastun, ale także obszerny materiał, w którym twórcy opowiadają o kulisach powstawania gry i najciekawszych jej aspektach.

Kingdom Come: Deliverance 2? Pre-order i cena

Oficjalna przedsprzedaż Kingdom Come: Deliverance 2 jeszcze nie wystartowała, ale już teraz możesz dodać tytuł do swojej listy życzeń na:

Niestety nie poznaliśmy jeszcze również oficjalnej ceny Kingdom Come: Deliverance 2.