iPhone 14 Pro wreszcie na promocji! To idealny moment, by rozważyć zakup flagowca

iPhone 14 Pro jest obecnie jednym z najmocniejszych smartfonów na rynku. Urządzenie zostało zaprezentowane w trzecim kwartale zeszłego roku, jako topowa wersja flagowca amerykańskiej marki. Muszę przyznać, że debiut droższych wariantów iPhone’a 14 uratował w moich oczach całą konferencję Apple, ponieważ podstawowe modele smartfona zdecydowanie nie spełniły oczekiwań, jakie w nich pokładałem.

Ówczesne rozczarowanie wynikało głównie z niewielkiej ilości zmian w tańszych wariantach, które jednocześnie kosztowały znacznie więcej niż ich konkurencja na Androidzie. Późniejsze premiery smartfonów Samsunga, Xiaomi czy motoroli co prawda – na nasze nieszczęście – wyrównały ceny na rynku, ale mimo wszystko iPhone 14 w swojej podstawowej wersji pozostawia wiele do życzenia. Te same zarzuty tyczą się również wersji oznaczonej jako “Plus”, która właściwie różni się od swojego tańszego odpowiednika jedynie wielkością ekranu i pojemnością baterii.

Na szczęście Apple pokazało wówczas również modele Pro, wśród których znalazły się:

  • iPhone 14 Pro,
  • iPhone 14 Pro MAX.

Oba urządzenia zadebiutowały w znacznie wyższych cenach, a więc regularnie sprawdzam wszelkie promocje oraz rabaty, jakimi objęte są omawiane modele. Niniejszy tekst będzie przeze mnie regularnie aktualizowany o nowe atrakcyjne oferty na topowe warianty flagowców Apple.

iPhone 14 Pro na promocji

Smartfon iPhone 14, którzy otrzyma wkrótce system iOS 17.

W sklepie MediaExpert pojawiła się właśnie promocja, którą objęty został iPhone 14 Pro w dwóch wariantach kolorystycznych. Rabat dotyczy wersji wyposażonej w 128 GB pamięci wewnętrznej i obejmuje wersje w kolorze złotym oraz purpurowym. Zakładam, że pierwsza opcja zdecydowanie rzadziej pojawia się na listach życzeń fanów amerykańskiej marki, ale wariant fioletowy to w mojej opinii najładniejsze wykończenie w jakim zadebiutował zeszłoroczny flagowiec Apple.

  • Wersja w kolorze purpurowym | Cena: 5599 zł 5414.09 zł | Link do sklepu
  • Wersja w kolorze złotym| Cena: 5599 zł 5414.09 zł | Link do sklepu

Rabat wynosi prawie 200 zł, a warto zauważyć, że iPhone 14 nie należy do smartfonów, które często pojawiają się w promocjach oraz przecenionych ofertach. Z całą pewnością jest to jeden z aspektów, który pomaga flagowcom Apple utrzymać swoją rynkową wartość.

W czym iPhone 14 Pro jest lepszy od podstawowych modeli?

Smartfon iPhone 14 Pro na czarnym tle.

Przed zakupem flagowca Apple zdecydowanie warto się zastanowić nad jedną kluczową kwestią, a mianowicie – czy jest sens w ogóle dopłacać do droższej wersji urządzenia skoro jego podstawowy wariant kosztuje nawet o 1000 zł mniej? Moja odpowiedź brzmi – i tak i nie. Jeśli jesteś właścicielem iPhone’a 12 lub iPhone’a 13 to wątpię, aby przesiadka na podstawowy model zeszłorocznego flagowca była dla Ciebie mocno odczuwalnym odświeżeniem. Smartfon został w końcu wyposażony w ten sam procesor co odsłona z 2021 roku i nie otrzymał również żadnych istotnych zmian w sferze możliwości fotograficznych.

iPhone 14 Pro to jednak zupełnie inna historia, ponieważ ten flagowiec to jeden z najciekawszych telefonów amerykańskiej marki od lat. Modyfikacje widać już w samym jego wyglądzie, ponieważ Apple zdecydowało się na odejście od charakterystycznego notcha i zastąpienie go smukłym wcięciem w ekranie, w którym umieszczona została kamera do selfie oraz Face ID. Wraz ze zmianą konstrukcyjną amerykańska marka zaprezentowała funkcję Dynamic Island, która okazała się (przynajmniej marketingowym) strzałem w dziesiątkę.

iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro MAX zostały również wyposażone w nowy procesor (A16 Bionic) oraz bardziej szczegółowy aparat główny. Taka kombinacja z całą pewnością jest wystarczająca, aby zapewnić użytkownikom starszych modeli iPhone’a zdecydowanie wyższy komfort z użytkowania smartfona.