Invincible sezon 2 część 2 – kiedy premiera na Amazon Prime? Sprawdź, kiedy powróci Niezwyciężony

Serial Invincible (Niezwyciężony) z miejsca stał się przebojem, gdy tylko pojawił się na platformie Amazon Prime Video. Niezwykle dojrzała, a przy tym krwawa i brutalna opowieść o superbohaterach przypadła widzom do gustu. Co więcej, korzystając ze swojego komiksowego rodowodu, Niezwyciężony zachwycał nie tylko pod względem fabuły, ale również oprawy wizualnej. Trudno się zatem dziwić, że fani nie mogą się już doczekać kontynuacji przygód tytułowego bohatera. Kiedy zatem zadebiutuje 2. sezon serialu Invincible? Sprawdźmy.

O czym jest Niezwyciężony?

Invincible to serial animowany dla dorosłych, który powstał na podstawie serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmanam, Cory’ego Walkera i Ryana Ottley’a, o tym samym tytule. Komiks wydawany był w latach 2003 – 2018 i ostatecznie zakończył się po 144 zeszytach.

Niezwyciężony opowiada nam historię Marka Graysona — początkującego superbohatera, który stara się opanować swoje moce. Dodatkową presję na bohaterze wywiera jego ojciec, znany jako Omni-Man – najpotężniejszy superbohater na ziemi. Invincible prezentuje nam superbohaterów nie tylko jako niezwyciężonych herosów, ale również bardzo ludzkich, pełnych zazdrości, chciwości, pychy, ale i współczucia czy poświęcenia. Kreskówkowa oprawa graficzna w połączeniu z wyjątkowo krwawymi i brutalnymi scenami sprawia, że Invincible to serial naprawdę wyjątkowy.

Postać z serialu Invincible

Invincible sezon 2 część 2 – kiedy premiera na Amazon Prime?

2. sezon Invincible zadebiutował na Amazon Prime 3 listopada 2023 roku. Wówczas otrzymaliśmy jednak jedynie pierwszą część 2. sezonu. Na szczęście twórcy serialu, a więc Robert Kirkman, Cory Walker oraz Ryan Ottley, potwierdzili już oficjalnie, że finałowe odcinki serialu, a więc 2. część 2. sezonu Invincible zadebiutuje 14 marca 2024 roku. Przy okazji otrzymaliśmy nowy zwiastun produkcji.

Robert Kirkman, tak tłumaczy decyzję o rozbiciu 2. sezonu Niezwyciężonego na dwie części:

Biorąc pod uwagę wszystko, co dzieje się w tym okresie roku, Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie, Nowy Rok do tego dużo czasu, który spędzamy z rodziną, myślę, że wiele seriali gubi się w natłoku wydarzeń. Więc myślę, że dobrze jest zrobić sobie przerwę i narracyjnie, to sprawi, że niektóre rzeczy uderzą trochę mocniej. Ludzie będą wiedzieć, o czym mówię, gdy rozpocznie się sezon.

Co wiemy o fabule 2. sezonu serialu Niezwyciężony?

Niezwyciężony 2 będzie kontynuował opowieść o Marku Greysonie. Po wydarzeniach z pierwszego sezonu to poniekąd na jego barkach spoczywać będzie bezpieczeństwo ziemi. Możemy się spodziewać, że tak jak w pierwszej części mogliśmy obserwować Marka nastolatka, tak teraz będziemy mogli obserwować, jak bohater wchodzi w dorosłość.

Nadrzędna historia Invincible, która będzie kontynuowana z sezonu na sezon, dotyczy rozwoju i zmian, przez które przechodzi Mark, przechodząc od nastolatka do dorosłości… a może nawet do starości. Tak więc w 2. sezonie zobaczymy, jak dojrzewa i dorasta — Robert Kirkman.

Twórca serialu ujawnił również, że w 2. sezonie Invincible możemy spodziewać się zabawą multiwersum, czyli bardzo popularnym ostatnio trendem wśród produkcji opartych na komiksach.

To zabawne, bo nie sądzę, żebym wiedział o Far From Home czy Spider-Verse – a może Spider-Verse już było — ale kiedy zdecydowaliśmy się na sezon 2, nie wiedziałem, że był film o Flashu. Teraz jest to dosłownie wszędzie. Nie wiem, na czym to polega. Myślę, że to świetne narzędzie do wprowadzania różnych wcieleń rzeczy, które moim zdaniem jest… pewną drogą na skróty, ułatwieniem. Nie zmienia to faktu, że to jest super fajne i jako fan uwielbiam to. To tak, jakby powiedzieć “zróbmy to fajne, przyprowadźmy tu tego gościa z innej rzeczywistości” – Robert Kirkman.

W oczekiwaniu na 2. sezon Niezwyciężonego – Atom Eve Special

Jeśli nie możecie się już doczekać powrotu Niezwyciężonego i jego towarzyszy, to warto obejrzeć specjalny odcinek serialu skupiony na Atom Eve. Umiejscowiony przed wydarzeniami z pierwszego sezonu, pozwala nam lepiej poznać historię bohaterki, od początków po teraźniejszość. Atom Eve Special jest już dostępny na Amazon Prime

Trailer 2. sezonu Invincible

Amazon opublikował już kilka krótkich teaserów 2. sezonu Niezwyciężonego, jednak dopiero niedawno zdecydował się zaprezentować nam pełen trailer Invincible 2. Możemy w nim zobaczyć wyjątkowo ciekawą zapowiedź nadchodzących wydarzeń. W drugim sezonie serialu powrócą dobrze nam znani bohaterowie, jak i pojawią się zupełnie nowe postacie. Najlepiej zobaczcie to sami.

Niezwyciężony sezon 2 – obsada

Fani pierwszego sezonu serialu z pewnością odetchną ulgą, gdy dowiedzą się, że cała oryginalna obsada powróci w najnowszych odcinkach. Oznacza to, że znów możemy liczyć na brawurowo zagrany serial.

W swoich rolą powrócą zatem:

  • Steven Yeun jako Mark Grayson/Invincible
  • Sandra Oh jako Debbie Grayson
  • Zazie Beetz jako Amber Bennett
  • Gillian Jacobs jako Eve Wilkins/Atom Eve
  • Grey Griffin jako Monster Girl
  • Zachary Quinto jako Robot
  • Walton Goggins jako Cecil Stedman
  • Seth Rogen jako Allen, the Alien
  • J.K. Simmons jako Nolan Grayson/Omni-Man

To na razie wszystko, co wiemy o drugim sezonie serialu Invincible, gdy tylko pojawią się nowe informacje, od razu damy wam znać.