Google Maps ma nową funkcję. Sprawdź, jak lepiej oznaczać swoje ulubione miejsca

Google Maps to prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja do wyznaczania oraz śledzenia trasy podróży. Użyteczność programu jest stale rozwijana przez amerykańską markę, która regularnie dodaje do niej nowe funkcje.

Zaledwie kilka miesięcy temu informowałem Was o rozbudowaniu możliwości oznaczania kontroli prędkości, a tym czasem Google ogłosiło, że do aplikacji zawitała kolejna świeża opcja. Mam w tym miejscu na myśli przypisywanie konkretnego emoji do zapisanej przez użytkownika listy miejsc. W ten sposób nasze ulubione lokacje zyskają unikalne oznaczenie – poprawiające ich widoczność na mapie.

Google Maps – jak uruchomić nową funkcje?

W celu skorzystania z nowej funkcji należy w pierwszej kolejności otworzyć aplikację Google Maps, a następnie przejść do zakładki Zapisane. To tam zgromadzone będą wszystkie listy, do których dodawane są ulubione lokacje użytkownika.

Google Maps

Następnie wystarczy stworzyć nową listę, czego możecie dokonać przez wybranie kafelka zaznaczonego na drugim zrzucie ekranu. Ostatnim krokiem jest nazwanie swojej listy, ustalenie jej prywatności oraz wybranie odpowiedniej ikony (trzeci zrzut ekranu). Google zdecydowało się wgrać do aplikacji Maps niemalże wszystkie popularne emoji, a więc z całą pewnością znajdziecie w tej kolekcji coś dla siebie.