GeForce RTX 4080 Super – gdzie kupić w dniu premiery? 

Czy w dniu oficjalnej premiery RTX 4080 Super, znajdziemy nowe karty NVIDII w sklepach?

Wszystkie informacje o nowych kartach graficznych NVIDII poruszyłem w osobnym temacie. Dodatkowo dokładniej przyjrzałem się samemu RTX 4080 Super, zastanawiając się jeszcze przed jego premierą czy warto na niego czekać. Pora jednak sprawdzić, czy karty są już dostępne w sklepach oraz jak prezentują się ich ceny. 

RTX 4080 Super – cena

Znamy już oficjalną cenę najnowszej karty od NVIDII. RTX 4080 Super został wyceniony na 999 dolarów, co przełoży się w  naszym kraju na 4999 zł. Oznacza to sporą obniżkę w stosunku do podstawowej wersji RTX 4080. Jednak pamiętajcie, że sugerowana cena detaliczna dotyczy tylko najtańszych podstawowych modeli. Każdy producent przygotowuje przynajmniej po kilka wariatów nowego GeForce.

Spodziewamy się, że w sklepach możemy znaleźć nawet i 40 różnych modeli. Również NVIDIA zaprezentuje, swój wariant RTX 4080 Super. Mowa oczywiście o edycji Founders, która będzie do kupienia bezpośrednio na stronie “zielonych” nawet w naszym kraju. Pamiętajcie, jednak że dostępność tych modeli przeważnie jest mocno ograniczona.

RTX 4080 Super – dostępność

Niestety na chwilę obecną żaden ze sklepów nie wprowadził możliwości złożenia zamówień przedpremierowych. Nawet na stronie NVIDII, jedyną opcją jest pozostawieniu adresu e-mail w celu uzyskaniu informacji o dostępności.

Nie oznacza to, że nie znamy już przykładowych cen nowych kart GeForce. Jedynym ze sklepów, który ujawnił rąbka tajemnicy jest ponownie ProShop. Co prawda żadna z widocznych kart, nie posiada ceny sugerowanej, jednak różnice nie są tak duże, jak bywało wcześniej. Oznacza to, że być może nie mamy już do czynienia z tak zwanymi place holdereami, a sklep postanowił zaprezentować już finalne ceny. Jednak by to potwierdzić, musimy poczekać do premiery RTX 4080 Super.

RTX 4080 Super – oferty

Aktualizacja ofert: 31.01.2024

Materiał może zawierać linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.