EA Sports FC 24 – różnice w wersjach na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Która z nich będzie najlepsza?

EA Sports FC 24 pojawi się wkrótce na wszystkich najważniejszych platformach do grania. Czym się różnią poszczególne wersje i która będzie najlepsza?

EA Sports FC 24 zadebiutuje na rynku już 29 września. Osoby, które zdecydowały się na zakup edycji Premium, mogły rozpocząć rozgrywkę już 22 września, czyli na 7 dni przed oficjalną premierą. Gra pojawi się na wszystkich najważniejszych platformach, czyli PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. W zależności od edycji poszczególne elementy rozgrywki będą się między sobą różnić.

Największe różnice odczuwane będą w przypadku nie tyle samych producentów konsol, co ich generacji. Poniżej przedstawię, czym będą się różnić poszczególne elementy gry pomiędzy PC, Xbox Series X/S i PS5 a Xbox One i PS4.

Najważniejsze różnice w poszczególnych wersjach EA Sports FC 24

Zdecydowana większość opcji i funkcji EA Sports FC 24 będzie dostępna zarówno w przypadku poprzedniej jak i obecnej generacji konsol. To, co cieszy to fakt, że w przypadku wszystkich urządzeń, dostępne będą nowości w postaci trybów czy ich poszczególnych elementów. Różnice dotyczą przede wszystkim tego, co zobaczymy już podczas samej rozgrywki na boisku i tyczy się to aspektów technicznych. Twórcy musieli niestety zrezygnować z niektórych rzeczy na starszych konsolach po to, aby gra mogła działać płynnie. Tutaj dowiesz się, jakie różnice w EA Sports FC 24 zauważysz pomiędzy poszczególnymi generacjami.

Dynamiczne momenty w karierze

EA Sports zdecydowało się wprowadzić w trybie kariery dodatkowy element, który nazywany jest Dynamic Moments. Dodaje on nowe przerywniki filmowe, które przedstawią najważniejsze momenty zakończonego właśnie sezonu. Zobaczymy tutaj np. gale wręczania nagród, przejazdy po mieście, parady itp. Ta opcja będzie dostępna jedynie na PC oraz PS5 i Xbox Series X/S. Posiadacze PS4 i Xbox One będą musieli zadowolić się podstawowymi scenkami, takimi jak np. podnoszenie pucharu na murawie po meczu decydującym o zdobyciu trofeum.

Kwestie wizualne

Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że EA Sports FC 24 zdecydowanie lepiej będzie wyglądać na urządzeniach obecnej generacji. Wszystko ze względu na ich moc oraz możliwości. Gracze posiadający Xbox Series X/S, PS5 lub odpowiednio mocny komputer będą mogli liczyć na lepsze tekstury, oświetlenie, szczegółowość trybun czy też poszczególnych animacji.

HyperMotion V

Największą i najbardziej odczuwalną różnicą pomiędzy generacjami będzie zdecydowanie HyperMotion V. Jak wiadomo, będzie to opcja ekskluzywna dla PS5, Xbox Series X/S oraz PC.

HyperMotion to rozwiązanie, które odpowiada za animacje poszczególnych piłkarzy, oraz ich dopasowywanie oraz łączenie bezpośrednio w trakcie meczu w zależności od tego, co się w danym momencie wydarzyło. Twórcy stworzyli ten system na podstawie obserwacji i danych zgromadzonych w trakcie 180 prawdziwych spotkań piłkarskich. HyperMotion V ma być największym skokiem jakościowym, jaki do tej pory widzieliśmy. Co ciekawe, twórcy mówią wprost, że dzięki tej technologii, będą mogli wprowadzać do gry nowe elementy już kilka dni po tym, kiedy wydarzyły się w realnym świecie podczas prawdziwego meczu piłki nożnej.

To zdecydowanie największy brak, jaki mogą odczuć posiadacze PS4 i Xbox One. Jeśli chcesz skorzystać ze wszystkich najnowszych opcji, udogodnień i technologii, zdecyduj się na wersję na Xbox Series X lub PS5. Jeśli posiadasz odpowiednio mocny sprzęt, odpowiednia będzie także wersja na PC.