EA Sports FC 24 – polscy komentatorzy. Jakie głosy usłyszymy w grze?

Jakich polskich komentatorów usłyszymy w EA Sports FC 24? Te głosy zna każdy kibic.

EA Sports FC 24, czyli kontynuacja kultowej serii FIFA pod nową nazwą, oficjalnie zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5, 29 września 2023 roku. Część osób, a dokładnie ci, którzy kupią edycję Ultimate, będą mogli zagrać 7 dni wcześniej, czyli 22 września.

Electronic Arts od lat stawia na duży realizm boiskowych zmagań. Tyczy się to nie tylko samych mechanik w grze, ale także klimatu podczas spotkań. Dla dewelopera niezwykle ważne są licencje klubowe i te dotyczące zawodników i stadionów, ale także jak najwierniejsze odwzorowanie innych elementów, takich jak choćby komentatorzy, którzy są charakterystyczni dla danych regionów. Kto w EA Sports FC 24 będzie relacjonował mecze w polskiej wersji gry?

EA Sports FC 24 – polscy komentatorzy

Jeśli chodzi o polski komentarz w EA Sports FC 24, raczej zaskoczeń nie będzie. Ponownie usłyszymy dobrze nam znane głosy nie tylko z telewizyjnych transmisji, ale także poprzedniej odsłony serii, kiedy to jeszcze mieliśmy do czynienia z FIFA 23.

Pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, że jednym z komentatorów w EA Sports FC 24 będzie Tomasz Smokowski. Jego komentarz mieliśmy okazję już niejednokrotnie słyszeć w poprzednich odsłonach serii (FIFA).

Co do drugiego komentatora, nie ma jeszcze oficjalnej informacji, ale bardzo prawdopodobne, że duet uzupełni Jacek Laskowski, który był drugim komentatorem w FIFA 23. Taka informacja pojawiła się w serwisie Dubbingopedia, jednak nie jest to oficjalne stanowisko Electronic Arts.