Dying Light 2 się zmienia. Techland rozdaje DLC za darmo. Tak się powinno wspierać gry

Techland, jak obiecał, tak zrobił i do Dying Light 2: Stay Human trafiła właśnie największa aktualizacja w historii gry. Co w niej znajdziemy? Masę nowości, za które inni deweloperzy pewnie żądaliby zapłaty.

Poznajcie Dying Light 2 Stay Human: Reloaded Edition

Od premiery Dying Light 2 minęły już dwa lata. Techland już wcześniej zapowiadał, że zapewni grze 5-letnie wsparcie i póki co, słowa dotrzymuje. Nie da się jednak ukryć, że Dying Light 2 Stay Human: Reloaded Edition to coś więcej niż zwykła aktualizacja. Śmiało możemy mówić, że to tak naprawdę pewnego rodzaju restart produkcji polskiego studia. Ilość zmian, które wprowadzi Reloaded Edition sprawia, że spokojnie mogłaby być sprzedawana w formie oddzielnego DLC. Tymczasem, Reloaded Edition trafi do wszystkich posiadaczy gry za darmo.

Będąc już przy DLC, to warto wspomnieć, że w skład edycji Reloaded wchodzi płatny dodatek Bloody Ties. Jeśli zatem dopiero teraz zdecydujecie się na zakup Dying Light 2, to otrzymacie pełen pakiet. Co jednak lepsze, również obecni posiadacze Edycji Standardowej mogą liczyć na dostęp do zawartości z Bloody Ties!

Co nowego Dying Light 2? Bronie palne i wiele więcej

Reloaded Edition to również, a w zasadzie przede wszystkim, ogromna aktualizacja do gry, która wprowadzi mnóstwo zmian i nowej zawartości. Najważniejszą z nich jest dodanie broni palnej. Ta pojawi się w kilku wariantach należących do 4 głównych kategorii:

  • Pistolety
  • Strzelby
  • Karabiny
  • SMG

Twórcy starali się w jak najlepszy sposób dodać broń palną do świata gry, dlatego możemy liczyć na zupełnie nowe zadanie fabularne, które wyjaśni nam, skąd wzięły się pistolety, strzelby, itp. Warto przy tym podkreślić, że Dying Light nie straci nic ze swojej tożsamości i nie zmieni się nagle w strzelankę. Dostęp do amunicji ma być bowiem mocno ograniczony, a wystrzały z broni będą nieść ze sobą pewne konsekwencje. Broń palna ma być potężna, ale też musimy używać jej z rozwagą.

Co jeszcze? Oj, jest tego całkiem sporo:

  • Nowe, unikalne misje zaprojektowane z myślą o kooperacji
  • Tablice zadań, zawierające najczęściej proste misje, za które będziemy nagradzani zasobami, pieniędzmi i nie tylko
  • System legendarnych poziomów (w sumie +50 poziomów do zdobycia)
  • 5 nowych umiejętności (w tym przeznaczonych dla broni palnej)
  • Nowe zadania fabularne powiązane z bohaterami z pierwszego Dying Light
  • Znaczne usprawnienia wizualne gry, w tym przeprojektowany wygląd wielu zombie

Od 22 lutego do 7 marca potrwa również wyjątkowe wydarzenie w świecie gry, które pozwoli wam zdobyć wiele unikalnych przedmiotów.

Dying Light 2 Stay Human: Reloaded Edition możecie teraz kupić na PC i konsolach z 50% zniżką. Trudno o lepszy moment na wkroczenie do postapokaliptycznego świata stworzonego przez Techland.