Najlepsze filmy i seriale o sporcie, które obejrzysz na Netflix i Amazon Prime Video

Sprawdź moje propozycje filmów i seriali o sporcie, które możesz obejrzeć w najpopularniejszych serwisach VOD w Polsce.

Sport to dziedzina życia, która wyzwala w nas mnóstwo emocji. Zarówno w chwili, kiedy sami staramy się uprawiać z lepszym lub gorszym skutkiem konkretne dyscypliny, ale także kiedy jesteśmy świadkami wielkich wydarzeń. Piłka nożna, tenis, sporty walki, motoryzacja czy mnóstwo innych dyscyplin wprowadza w nasze życie mnóstwo energii i skrajnych emocji. Dzięki serwisom VOD możemy śledzić poczynania ulubionych drużyn czy zawodników nie tylko w czasie zawodów, ale także obserwować ich drogę na szczyt oraz codzienną, ciężką pracę. Postanowiłem wybrać kilka, moim zdaniem najlepszych filmów i seriali o sporcie, jakie znajdziesz na platformach Netflix oraz Amazon Prime Video.

Ostatni taniec

Michael Jordan jest zdecydowanie jednym z najsłynniejszych koszykarzy na świecie. To wręcz ikona tej dyscypliny i sportu w ogóle. Serial dokumentalny Ostatni Taniec składa się z 10 odcinków i przedstawia historię kariery Jordana oraz jego drużyny Chicago Bulls w latach 90-tych. Produkcja zawiera niepublikowane dotąd nagrania z lat 1997 – 1998. Ostatni taniec możesz obejrzeć na platformie Netflix.

Formuła 1: Jazda o życie

Formuła 1 to jeden z najniebezpieczniejszych i zarazem niezwykle widowiskowy i emocjonujący sport. Serial Formuła 1: Jazda o życie w każdym sezonie pokazuje przekrojowo, jak wyglądał poprzedni rok w tej dyscyplinie. Możemy zobaczyć jak poszczególne drużyny oraz kierowcy przygotowują się do startów oraz zakulisowe, niepokazywane nigdy wcześniej materiały. Aktualnie możemy zobaczyć na Netflix 6 sezonów produkcji.

Kuba

Kuba to film dokumentalny, który pokazuje prawdziwe życie byłego kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej – Kuby Błaszczykowskiego. W produkcji usłyszymy zarówno o wzlotach, ale także upadkach. Nie zabraknie również trudnych tematów. Opowieści o prywatnym życiu przeplatają się z historią niezwykłej kariery, która rozpoczęła się na amatorskich boiskach, a zakończyła dopiero w 2023 roku, kiedy Kuba przeszedł niezwykle długą drogę, okupioną ciężką pracą oraz wieloma sukcesami. W filmie występują także osoby, z którymi Błaszczykowski przez długi czas dzielił pasję, m.in. Robert Lewandowski, Jurgen Klopp, Marco Reus, Jakub Piszczek czy Adam Nawałka. Film możemy oglądać od 23 lutego na Amazon Prime Video.

Lewandowski – Nieznany

Aktualny kapitan Biało – czerwonych także doczekał się filmu dokumentalnego. Możemy w nim zobaczyć cały przekrój kariery polskiego zawodnika. Pokazane zostały tutaj wzloty i upadki od czasów gry w Zniczu Pruszków aż do czasów króla strzelców w niemieckiej Bundeslidze. Twórcy znaleźli także miejsce i czas, aby zaprezentować transfer Lewandowskiego do Barcelony, który jest opatrzony opinią ekspertów, kibiców oraz stanowiskiem samego zawodnika. Poznamy tutaj także bardziej prywatne oblicze Roberta oraz jego rodziny. Film można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

Tour de France: W sercu peletonu

Jakie jest twoje pierwsze skojarzenie, kiedy myślisz o kolarstwie? Bardzo duża szansa, że jest to wyścig Tour de France. W serialu dokumentalnym Tour de France: W sercu peletonu będziemy mogli zajrzeć za kulisy wyścigu z 2022 roku, który rozgrywał się na 190 terytoriach. Poznamy tutaj historie zarówno kolaży, ale także managerów i innych osób zaangażowanych w działalność poszczególnych drużyn. Serial dostępny jest na platformie Netflix.

Beckham

Kim jest David Beckham? Zdecydowana większość osób powie, że to swoista legenda oraz ikona piłki nożnej. Jaki jednak jest w życiu prywatnym? W serialu Beckham możemy zobaczyć nieujawniane wcześniej informacje o karierze oraz codziennym życiu piłkarza. Serial możesz zobaczyć na platformie Netflix.

Wszystko albo nic: Arsenal

Ekipa filmowa miała niesamowitą okazję spędzenia całego sezonu wraz z drużyną Arsenalu Londyn. Dzięki tej współpracy możemy obejrzeć świetny serial opowiadający o losach drużyny w trakcie trwania pełnego sezonu. Zobaczymy tutaj zarówno wzloty jak i upadki wielkiej drużyny. Serial możesz obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

McGregor Forever

Conor McGregor jak nikt inny przyczynił się do popularyzacji MMA na całym świecie. Ten niesamowity zawodnik, który jest tytanem pracy pokazuje, że wszystko w życiu jest możliwe. W kilkuodcinkowym serialu zobaczymy jego przygotowania do najważniejszego pojedynku w życiu, ale także poznamy historię drogi na sam szczyt oraz dowiemy się, z czym to się wiąże w życiu prywatnym dla McGregora i jego rodziny. Serial dostępny jest na platformie Netflix.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.