Dragon’s Dogma 2 demo. Czy możemy liczyć na wersję demonstracyjną przed premierą?

Premiera Dragon’s Dogma 2 już niebawem, a gracze wciąż się zastanawiają czy otrzymają wersję demo. Sprawdzamy, co wiadomo na ten temat.

Dragon’s Dogma 2 demo — czy jest szansa na wersję demonstracyjną?

Czy Dragon’s Dogma 2 otrzyma wersję demo? Na ten moment nie ma oficjalnych informacji ze strony Capcomu. Istnieją jednak pewne wskazówki, które sugerują, że demo może być, a przynajmniej było, w planach. Przede wszystkim, w lutym 2024 roku w bazie danych Steam dla Dragon’s Dogma 2 pojawiły się zmiany, które sugerowały dodanie wersji demonstracyjnej. Należy też pamiętać, że pierwsza część gry otrzymała demo przed premierą, a co więcej Capcom znany jest z tego, że niemal każda produkcja japońskiego producenta otrzymują jakąś formę dema.

Mimo tych wskazówek, ostatnie informacje sugerują, że Dragon’s Dogma 2 może nie otrzymać wersji demonstracyjnej. Dlaczego? Pomimo upływu czasu, Capcom nie podał żadnych oficjalnych informacji o demie, a biorąc pod uwagę fakt, że gra ma zadebiutować 22 marca 2024 roku, oznacza, że czasu na udostępnienie dema jest już po prostu za mało. Wreszcie, Capcom wydał już pewną formę wersji demonstracyjnej Dragon’s Dogma, w postaci darmowej aplikacji zawierającej kreator postaci z gry.

Dragon’s Dogma 2 character creator, to tak jakby zastępca wersji demo

Kreator postaci (character creator) w Dragon’s Dogma 2 to darmowe narzędzie, które zostało udostępnione graczom przez Capcom na PC, PS5 i Xbox Series X|S. Pozwala ono stworzyć i określić wygląd dwóch kluczowych postaci w grze:

  • Powstałego (Arisen) – Twojej głównej postaci, którą kontrolujesz podczas całej historii.
  • Twojego głównego Pionka (Pawn): Specjalnego towarzysza AI, który walczy u Twojego boku. Możesz dostosować jego wygląd, a nawet styl walki.
Dragon's Dogma 2 character creator

Kreator postaci w Dragon’s Dogma 2 może pochwalić niezwykłą głębią i szczegółowością. Możesz zmodyfikować szeroki zakres funkcji, aby stworzyć idealną postać, od struktury twarzy i fryzur po typ sylwetki i odcienie skóry.

rpg